06 / 10 / 2022

Nilüfer Belediyesi tarım arazilerindeki yapıları yıkıyor!

Nilüfer Belediyesi tarım arazilerindeki yapıları yıkıyor!

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında tarımsal niteliği korunacak alan olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor.Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında tarımsal niteliği korunacak alan olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor. Çalı, Alaaddinbey, Kayapa Mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık'taki kaçak yapılar da, çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. 


Sabah saatlerinde başlayan ve geniş güvenlik önleminin alındığı yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevreye ve şahıs mallarına zarar vermeme noktasında hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı. 


A GazeteHaber Milliyet'te şu şekilde yer aldı;


Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, Yaylacık ve Tahtalı mahallelerinde tarım alanlarına zarar veren bir çok Kaçak yapıyı yıktı.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Bürosu ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planıyla koruma altına alınan bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor. Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık’taki kaçak yapılar da, çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. Sabah saatlerinde başlayan ve geniş güvenlik tedbirinin alındığı yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevreye ve şahıs mallarına zarar vermemek için hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı.

KÖPEK VE YAVRUSUNA ZABITA ŞEFKATİ

Bu arada, yıkılacak bir binanın içinde bulunan köpek ve yavrusu da zabıta ekipleri tarafından çıkarıldı. Ekipler köpeği ve minik yavrusunu yıkım alanının dışına çıkararak zarar görmesini önledi.

Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, birinci sınıf verimli tarım alanlarının azalmasına sebep olan yapılaşmayı durdurmak ve tarım alanlarının istilasını önlemek maksadıyla kaçak yapıların yıkımına devam edileceğini belirtti.


MilliyetHaber Bursa Kent'te şu şekilde yer aldı;


Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında 'Tarımsal niteliği korunacak alan' olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor. Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık'taki kaçak yapılar da çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. Sabah saatlerinde başlayan ve geniş güvenlik önleminin alındığı yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevreye ve şahıs mallarına zarar vermeme noktasında hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı. Bu arada, yıkılacak bir binanın içinde bulunan köpek ve yavrusu da zabıta ekipleri tarafından çıkarıldı. Ekipler köpeği ve minik yavrusunu yıkım alanının dışına alarak zarar görmesini önledi. 


Bursa Kent 


Haber Okur Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında 'Tarımsal niteliği korunacak alan' olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapılan yıkmaya devam ediyor. 

Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık'taki kaçak yapılar da, çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. Sabah saatlerinde başlayan ve geniş güvenlik önleminin alındığı yıkımlar sırasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Çevreye ve şahıs mallarına zarar vermeme noktasında hassas davranan ekipler, yapı sahiplerini de malzemelerini almaları konusunda uyardı. 


Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, birinci sınıf verimli tarım alanlarının azalmasına sebep olan yapılaşmayı durdurmak ve tarım alanlarının istilasını önlemek amacıyla kaçak yapıların yıkımına devam edileceğini belirtti. 


Okur GazetesiHaber Anayurt'ta şu şekilde yer aldı;


Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol ekipleri, Yaylacık ve Tahtalı mahallelerinde tarımsal alanların niteliğine zarar veren birçok kaçak yapıyı yıktı. Nilüfer Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Yapı Kontrol Ekipleri, 1/5000 ölçekli uygulamalı nazım imar planında 'Tarımsal niteliği korunacak alan' olarak belirlenen bölgelerde yapılan yapıları yıkmaya devam ediyor. Çalı, Alaaddinbey, Kayapa mahallelerinin ardından Tahtalı ve Yaylacık'taki kaçak yapılar da. çevik kuvvet ve Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri eşliğinde yıkıldı. 


Anayurt 
Geri Dön