05 / 07 / 2022

Nilüfer'de kaçak yapılar yıkılıyor!

Nilüfer'de kaçak yapılar yıkılıyor!

Bursa Nilüfer Belediyesi, Demirci Mahallesi’nde tarım arazisi üzerine inşa edilen fabrikanın yıkımını gerçekleştirdi.Nilüfer Belediyesi, kaçak yapılarla mücadele etmeye devam ediyor. Milliyet'te yer alan habere göre; özellikle tarım alanlarında inşa edilen yapılar ile ilgili çalışma yürüten Nilüfer Belediyesi, bu yapıları hukuki süreç ve uyarıların ardından yıkımını gerçekleştiriyor.

İlçe genelinde hem tarım alanlarının korunması hem de imara aykırı yapılaşmayı engellemek için çalışan Nilüfer Belediyesi ekiplerinin son olarak Demirci Mahallesi'nde inşa edilen fabrikanın yıkımını gerçekleştirdi. Tarım alanına inşa edildiği tespit edilen 250 metrekarelik fabrika binası alınan güvenlik önlemlerinin ardından yıkıldı.

Kaçak yapılarla mücadelede kararlı olduklarını dile getiren  Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “İl genelinde başlatılan kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında biz de Nilüfer’de bu yönde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gereken yasal uyarı ve hukuki sürecin ardından tarım alanlarına yapılan imara aykırı yapıların yıkım işlemini tek tek gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan da kaçak yapı ile mücadele konusunda duyarlı olmalarını rica ediyoruz” dedi.

 

Bursa’da konut fiyatları son 1 senede yüzde 23,95 arttı!