Nisan Enerji'nin tamamını Boydak Enerji satın aldı!

Nisan Enerji'nin tamamını Boydak Enerji satın aldı! Nisan Enerji'nin tamamını Boydak Enerji satın aldı!

Mobilya, kablo tel, demir çelik, tekstil-kimya, lojistik, havacılık, finans ve enerji alanlarında 41 şirketi ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük gruplarından Boydak Holding’e bağlı Boydak Enerji, portföyünü büyütmeye devam ediyor...BOYDAK Enerji, yüzde 50 hissesine sahip olduğu Nisan Enerji’nin diğer yüzde 50’lik hissesini de bünyesine kattı.


Bugün 406,7 MW toplam proje portföyüne sahip olan Boydak Enerji’nin hedefi ise, 2015 yılına kadar 500 MW’lık kurulu güce ulaşmak. Mobilya, kablo tel, demir çelik, tekstil-kimya, lojistik, havacılık, finans ve enerji alanlarında 41 şirketi ile faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük gruplarından Boydak Holding’e bağlı Boydak Enerji, portföyünü büyütmeye devam ediyor. Son olarak yüzde 50 hissesine sahip olduğu Nisan Elektromekanik Enerji San. ve Tic. A.Ş’nin yüzde 50 oranındaki hissesini de satın alan Boydak Enerji’nin hedefi, 2015 yılına kadar kurulu gücünü 500 MW’a çıkarmak. ,Toplam 7 barajlı ve depolamalı HES ile 105 MW kurulu güç kapasitesi bulunan Nisan Elektromekanik Enerji San. ve Tic. A.Ş’nin yüzde 50 hissesini 2010 yılında devraldıklarını, şirketin geriye kalan yüzde 50 oranındaki hissesini ise yakın dönemde portföylerine kattıklarını belirten Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, bu son devir ile birlikte enerjideki büyüme programlarında önemli bir adım daha attıklarını söyledi.


Boydak şu bilgileri verdi: "Nisan Elektromekanik Enerji San. ve Tic. A.Ş’nin yüzde 50 oranındaki hisselerini geçtiğimiz günlerde devralarak Nisan Enerji’nin tamamını bünyemize kattık. Böylece iştiraklerimizle birlikte 152 MW’ı işletmede olan toplam 406,7 MW portföy büyüklüğüne ulaştık. Nisan Enerji bünyesinde yer alan Başak HES-6,85 MW (Bartın), Tuna HES-37,19 MW (Tokat), Yaprak HES-21,27 MW (Amasya) işletmede. Umut HES-39,2 MW (Ordu) projesi şu an kısmen devrede. Bu projenin de tamamını bu yılın sonuna kadar devreye almayı planlıyoruz."


Milliyet Gazetesi