Nishistanbul'a 250 milyon dolar yatırım

Nishistanbul'a 250 milyon dolar yatırımBursa'daki Korupark ve Zafer Plaza gibi projeleriyle bilinen Torunlar GYO, Özyazıcı İnşaat ile birlikte Nishistanbul projesine başladı.


Bursa'daki Korupark ve Zafer Plaza gibi projeleriyle bilinen Torunlar GYO, Özyazıcı İnşaat ile birlikte 250 milyon dolar büyüklüğündeki 396 ev, 125 konut ve 50 işyerinden oluşan 250 milyon dolarlık Nishistanbul projesine başladı.

Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, Sanayi Bakanıyla birlikte Dubai ve Abu Dabi'ye gerçekleştirdikleri ziyarette, metrekaresi 10 bin dolara satılan insanların gitmediği uydu kentleri, arz fazlasını görüp İstanbul'un haline şükrettiğini söyledi.

Türkiye'de suni talep de arz da olmadığını vurgulayan Torun, "Nishistanbul gibi projeleri yapmayı sürdürmeliyiz. Bugüne kadar biz de ortağımız da projelerden alnımızın akıyla çıktık. Projenin yüzde 25'ini tamamlayıp, satışa öyle çıktık. Güvenilir olduğumuzu ispatladık. Metrekare fiyatı 2500-3000 TL olan kendini 8-10 yılda amorti edecek evler sunuyoruz. Temmuz 2010'da teslim edeceğiz" dedi. Rezidans projesinde konut fiyatları 180 bin TL'den başlayıp 650 bin TL'ye kadar çıkıyor. Aziz Torun, faizlerin düşmesi ve fiyatların inmesi gibi nedenlerle yeniden konuta talep gelmeye başladığını söyledi.

Hürriyet

İlgili haberler

Nishİstanbul'da 180 bin TL'ye!
Nishİstanbul 24 Şubat'ta satışa çıkıyor