Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde son durum!

Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde son durum! Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde son durum!

Avrupa Yakası’nın en önemli sağlık komplekslerinden biri olan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde inşaat çalışmaları devam ediyor. İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi (İPKB)’nin çalışması kapsamında depreme dayanıklı hale gelmesi için yenilenen Okmeydanı Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde çalışmalar hızla sürüyor. 

Ultra modern bir şekilde inşa edilen hastanede devam eden çalışmalar ise havadan drone ile görüntülendi. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; yenilenen ve tamamlandığında beş yıldızlı bir otel konforunda olacak olan hastanede devam eden çalışmalar havadan çekilen görüntülerle gözler önüne serildi. 

Çevre dostu niteliklerle donatılan hastane, aynı zamanda Türkiye’nin çevre dostu binaları simgeleyen LEED Gold sertifikasına aday ilk kamu hastanesi olma özelliği de taşıyor.

Yılda 1 milyon 500 bin ayakta, 50 bin yatan hastaya hizmet verecek şekilde inşa edilen yeni Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi,Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan nitelikli hasta odası kriterlerine uygun bir şekilde tuvaleti, banyosu, en fazla iki hasta yatağı, televizyonu, telefonu, yemek masası, etajeri ve yatılabilen refakatçi koltuğu bulunacak.

Yeni hastane binasında ayrıca acil durumlarda ihtiyaca cevap verebilmek amacıyla mevcutta bin 300 metrekare olan acil servis alanı 10 bin metrekareye çıkarılacak. Toplam ameliyathane sayısı ise mevcut hastanede 17 iken yeni hastanede 28 olacak şekilde yükselecek.