Konut üretiminde düzenleme ve fiyat denetimi yapılmalı!

Konut üretiminde düzenleme ve fiyat denetimi yapılmalı!Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, kiralara ilişkin düzenleme ve fiyat denetiminin yapılması gerektiğini belirtti.


Yurtların kapasitelerinin yetersiz olması ve konut kiralarındaki fiyat pahalılığı sebebiyle barınma sorunyla karşılaşan öğrenciler İstanbul’un pek çok noktasında geceyi sokakta geçirme protesyosu gerçekleştirirken, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı da konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ömer Faruk Yazıcı, kiralara ilişkin düzenleme ve fiyat denetiminin yapılması gerektiğini belirtti ve şu açıklamalarda bulundu:

“DÜZENLEME VE FİYAT DENETİMİ YAPILMALI”

“Vatandaşımız kontrolsüz bir biçimde artan kiralar ve peş peşe gelen zamlı gıda fiyatları kıskacında hayatta kalmaya çalışıyor. Kiralar öyle bir uçuyor ki resmi veriler bile yakalayamıyor.

Yüksek konut ve kira fiyatlarının kontrolsüzlüğünün önüne bir an önce geçilmeli, konut üretiminde düzenleme ve fiyat denetimi yapılmalıdır. Hiç kimse en temel hak olan barınma hakkından mahrum bırakılmamalıdır.

Konut üretiminde düzenleme ve fiyat denetimi yapılmalı!

“LÜKS KONUTLA KRİZ ÇÖZÜLEMEZ”

Daha çok yol yaparak trafik sorunu çözülemediği gibi daha çok lüks konut yaparak da konut krizi çözülemez. İstanbul’daki 700 bine yakın boş konutun çoğu üst gelir grubuna hitap etmektedir. Konutlar artık üst gelir grubundan ziyade alt ve orta gruplar için de yapılmalıdır.”

Kira zammında yasal sınır nedir? 

Ev kiraları cep yakıyor!