Onassis Ailesi’nin meşhur evi 18.5 milyon sterline satıldı!

Onassis Ailesi’nin meşhur evi 18.5 milyon sterline satıldı!

Dünyanın en meşhur evleri arasında yer alan ve ABD’nin eski First Lady’si Jackie Kennedy’nin de kullandığı Londra’daki Onassis Ailesi’ne ait daire 18.5 milyon sterline (176 milyon TL) satıldı


İngiltere’nin başkenti Londra’da ünlü Grovesnor Meydanı’nın en meşhur evleri arasında yer alan milyarder Onassis Ailesi’nin o meşhur evinin yeni sahibi artık bir Suudi milyarder. Milliyet'te yer alan habere göre, 465 metrekarelik lüks konut, 18.6 milyon sterline (176 milyon lira) satıldı.

Sosyetenin adresi

İzmir’de doğan Yunan asıllı dünyaca ünlü armatör Aristotle Onassis, 1963 yılında gerçekleştirilen bir suikastte yaşamını yitiren ABD Başkanı John F. Kennedy’nin eşi olan Jackie Kennedy ile 1968 ile 1975 yılları arasında evliyken bu evde sık sık kaldı. Lüks konutun esas sahibi olan milyarder iş insanının kız kardeşi Artemis Onassis, Jackie Kennedy’e bir süre adeta “sponsorluk” yaptı. Gazeteci ve Kennedy tarihçisi J Randy Taraborrelli’nin aktardığı bilgilere göre, 1963 yılında eşinin öldürülmesinden sonra ailesinin güvenliğine “takıntılı” olan Jackie Kennedy, Londra’da okuyan kızı Caroline Kennedy’yi yakından izlemek için bu daireyi kullandı. Ayrıca, Onassis Ailesi ve Jackie Kennedy 60’lı ve 70’li senelerde sahip oldukları evde lüks sosyete partileri de düzenledi. Söz konusu dairede, Jackie Kennedy’nin kardeşi olan ABD’li sosyetik Prenses Lee Radziwill ve Yunan asıllı opera sanatçısı Maria Callas gibi ünlü isimler de kalmıştı. Diğer bir yandan, Aristotle Onassis, 1960'ta boşandığı ilk eşi Tina Livanou ile evliyken beraber olduğu soprano Maria Callas ile 11 yıllık sanasyonel ilişkisi sırasında da evi kullandı.

 

Jackie Kennedy Onassis’in evi 65 milyon dolara satılıyor!