27 / 05 / 2022

Ora Arena, 6 Ekim 'de ilk etkinlikle kapılarını açıyor!

Ora Arena, 6 Ekim 'de ilk etkinlikle kapılarını açıyor!

Yatırımına 25 milyon Euro harcanan ve 6 bin 300 kişilik kapasitesiyle İstanbul 'un en büyük kapalı gösteri merkezi olan Ora Arena, 6 Ekim 'de ilk etkinlikle kapılarını açıyorSMG Europe Genel Müdürü Tracey Short, dünyaca ünlü bazı sanatçıların ve gösterilerin yaz mevsimi dışında İstanbul 'da gösteri yapacak kapalı yer bulamadığını belirterek, “Turnelerine çıkan sanatçılar mevsim yaz değilse İstanbul 'a gelemiyordu. Bu kapasitede kapalı bir gösteri merkezi yoktu İstanbul 'un ” dedi.

Yılda 130 gösteri

6 Ekim 'de Disney On Ice gösterisiyle Ora Arena 'nın kapılarını açacağını söyleyen Short, yılda 100-130 gösteri planladığını belirtti. Short, Ora Arena 'da her koltuğun konforlu olduğunu ifade ederek, şunları anlattı: “Sanatçılar için de çok özel ve konforlu odalar dizayn edildi. Her biri 12 kişilik 10 VIP locaya sapibiz. Bunları yıllık ve gösteri başına olmak üzere iki şekilde kiralayacağız. VIP locasının yıllık kirası 40 bin Euro olacak. Provalar ve gösteri sonrası partiler için 450 metrekarelik ‘Backstage Lounge ' da yer alıyor. ”

SMG Europe, spor ve eğlence komplekslerini yöneten SMG 'nin Avrupa operasyonlarını yürütüyor. İngiltere, İrlanda, Almanya, Norveç gibi ülkelerde toplam kapasitesi 117 bin 'i bulan 11 tesisi işletiyor. SMG, dünyada 1.4 milyon kişiye ulaşan kapasitesiyle aralarında 76 arena, 9 stadyum, 49 sahne sanatları merkezi, 62 kongre merkezi ve bir çok eğlence merkezi olmak üzere toplam 228 tesisin
işletmesini üstleniyor.
Hürriyet