Ordu 450 yataklı devlet hastanesi ihalesi 2 Şubat'ta!

Ordu 450 yataklı devlet hastanesi ihalesi 2 Şubat'ta! Ordu 450 yataklı devlet hastanesi ihalesi 2 Şubat'ta!

Ordu Devlet Hastanesi’ne daha önce 320 yataklı yapılması planlanan ek binası 450 yataklı olarak revize edildi. Yeni hastane binasının ihalesinin ise 2 Şubat 2016 tarihinde yapılacağı açıklandı.Ordu’da 1987 yılında ana binasıyla hizmete giren 2003 yılında ek binanın tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 30 yıldır aynı binada hizmet veren Ordu Devlet Hastanesi’ne daha önce 320 yataklı yapılması planlanan ek binası 450 yataklı olarak revize edildi. Yeni hastane binasının ihalesinin ise 2 Ocak 2016 tarihinde yapılacağı açıklandı.


Orduluların uzun yıllardır yeni, modern ve teknolojik hastane özlemi nihayet bitiyor. Gerek donanım gerekse fiziki şartlar sebebiyle yetersiz kalan Ordu Devlet Hastanesi’nin yerine 320 yataklı olarak inşa edilmesi planlanan proje Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve AK Parti Ordu Milletvekillerinin devreye girmesiyle revize edildi. Revize edilen projede 450 yataklı olarak inşa edilmesine karar verilen hastanenin ihalesi de 2 Şubat 2016 tarihinde yapılıyor.


AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, 1987 yılında ana binasıyla hizmete giren 2003 yılında ek binanın tamamlanmasıyla birlikte halen hizmet veren 500 yataklı Ordu Devlet Hastanesi’ne 450 yataklı tam donanımlı modern ek bina yapılması için düğmeye basıldığını söyledi.

İHALE 2 ŞUBAT 2016’DA

Oktay Çanak, mevcut hastanenin teknik donanım ve fiziki şartlar açısından yetersiz hale geldiğini, günümüzün değişen sağlık teknolojisine uygun rahat ve modern bir hastanenin Ordu’ya kazandırılması için bir süredir başta Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş olmak üzere milletvekilleri olarak büyük çaba gösterdiklerini belirtti. 320 yataklı olarak planlanan hastanenin orta ve uzun vadede yetersiz kalabileceğini düşünerek 450 yataklı olması yönünde revize edildiğini kaydeden Milletvekili Çanak, “Yılda 1.5 milyonu aşkın poliklinik hizmeti veren Ordu Devlet Hastanesi artık kabuğuna sığmıyor. Bu amaçla başta Başbakan Yardımcımız sayın Numan Kurtulmuş ve Ordu Milletvekilleri olarak 320 yataklı proje, 450 yataklı olarak inşa edilmesi yönünde girişimlerimiz sonucu revize edildi. Hastanenin arkasında bulunan otopark, helikopter pisti ve yanındaki sosyal amaçlı alanda 450 yataklı modern bir hastane yapılması için başlatılan proje çalışması bitti. Bugün itibariyle ihale tarihi kesinleşti. 2 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile Ordu’ya modern ve teknolojinin ön planda olduğu bir hastane kazandırıyoruz. Hastane inşaatı devam ederken mevcut hastane hizmete devam edecek ve hizmetler aksatmayacak. Bu ek binanın tamamlanmasıyla birlikte çağdaş ve modernize edilmiş bir sağlık kompleksi ortaya çıkacak” dedi.


Hürriyet