26 / 09 / 2022

Ordu-Giresun Havalimanı Gülyalı'da arsa fiyatlarını artırdı!

Ordu-Giresun Havalimanı Gülyalı'da arsa fiyatlarını artırdı!

Deniz üzerine yapılan ilk havalimanlarından Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılışının ardından Gülyalı ilçesindeki arsa fiyatları yüzde 400 arttı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havalimanının ilçenin kaderini değiştirdiğini söyledi.Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılışının ardından bölgedeki arsa fiyatlarında büyük bir artış var.


Deniz üzerine yapılan ilk havalimanlarından Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılışının ardından Gülyalı ilçesindeki arsa fiyatları yüzde 400 arttı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havalimanının ilçenin kaderini değiştirdiğini söyledi.


8 bin nüfuslu ilçedeki arsaların İstanbul’daki Bağdat Caddesi’ne eşdeğer olduğunu anlatan Yılmaz, “Yatırımcılar sıraya girdi ancak bu kez de ilçe sakinleri, arazilerinin daha değerleneceği umuduyla satışa yanaşmıyor. Daha önce metrekaresi 100 liradan alıcı bulan arsalar, Ordu-Giresun Havalimanı’nın hizmete açılmasının ardından 400-800 liradan satışa sunuluyor” dedi. Havalimanını kuşbakışı gören yerlerde 1 dönüm arsaya 500 bin lira ile 1 milyon lira arasında fiyat biçiliyor. Denize 36 milyon taş dökülerek inşa edilen havalimanının pist uzunluğu ise 3 kilometre.


Milliyet
Geri Dön