12 / 08 / 2022

Ordu'da arsa satışları hareketlendi!

Ordu'da arsa satışları hareketlendi!

Konut satışlarının son günlerde düşüşe geçtiği Ordu'da arsa satışları artışa geçti. Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, 2021 senesinde kentte konut satışlarının az olduğunu, arsa satışlarının ise artmaya başladığını dile getirdi. 

Milliyet'te yer alan habere göre; Türkiye’nin ve dünyanın can damarı olarak adlandırılan emlak ve inşaat sektörünün gelişmesi yönündeki bütün engellerin kaldırılması gerektiğini söyleyen Uğur Yüce, geçmiş yıllara göre 2021 yılında Ordu’da konut satışlarında düşüş olduğunu dile getirdi.

Bu konuda pandeminin de etkisi olduğunu belirten Yüce, kentte arsa satışlarının konut satışlarının önüne geçtiğini, insanların artık şehir hayatından uzaklaşmak için müstakil evleri tercih etmeye yöneldiklerine değindi.

 Ordu da arsa satışları hareketlendi!

“PANDEMİNİN DE ETKİSİYLE İNSANLAR ŞEHİRDEN UZAKLAŞMAK İSTEDİ, ARSA TALEBİ ARTTI”

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, korona virüs pandemisi sebebiyle insanların artık sakin ortamlarda yaşamak istediklerini, bu sebeple arsa satışlarındaki hareketliliğin arttığını söyleyerek “2021 yılında, önceki yıllara göre hesaplarsak emlak satışları biraz daha yavaş geçmiş oldu, tabi burada pandeminin, son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve ilimizde 11 aydır yaşanmakta olan imar izninin olmayışı kentteki konut satışlarını etkiledi. 2021 yılında Ordu’da yeni inşaat ruhsatı olmadığı için çok fazla konut üretilmedi. Ancak Ordu’da genellikle arsa talebi çok fazla oldu. Pandemiden dolayı insanların köy gibi nezih yerlerde yaşama isteği ortaya çıktı. Pandemiden dolayı evlere hapis olan insanlar köy hayatı ve bahçeli ev arayışı içerisine geçti. Bu arada sanayi alanlarında arsa talepleri de olmuş oldu, imalathaneler ve yeni kurulacak olan alanlar için arsa istekleri oldu” dedi.

TOKİ'den Ordu Perşembe'ye 180 yeni konut!