26 / 05 / 2022

Ordu'ya hayvan hastanesi inşa edilecek!

Ordu'ya hayvan hastanesi inşa edilecek!

Ordu Büyükşehir Belediyesi, hazırladığı proje ile sokak hayvanlarına gösterdiği duyarlılığı bir kez daha gözler önüne serdi. Başkan Enver Yılmaz öyle bir proje hazırlattı ki, bu proje Türkiye’de bir ilk olacak. 

Ordu’nun gündemini uzun süredir meşgul eden sokak hayvanları için farklı bölgelerde de barınak yapılması talebine karşı duyarsız kalmayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, “Kent Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Geçici Bakımevi ve Doğal Yaşam Alanları Projesi”ni hazırlayarak bu projeyi kısa bir süre içerisinde hizmete açacak.

 
PROJE FATSA’DA HAYATA GEÇİRİLECEK

 

Fatsa ilçesi için hazırlanan proje hayata geçtiğinde, sokak hayvanlarının bir evi ve tedavi olabileceği bir hastanesi olacak. Devrim niteliğinde sayılabilecek olan Türkiye'nin ilk çevreye duyarlı ‘Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli' 19 ilçenin sorununa kökten çözüm olacak. Coğrafi konumundan dolayı Fatsa’ya yapılacak olan projenin görselleri kamuoyu tarafından da takdir gördü.

 
HASTANE 19 İLÇEYE HİZMET VERECEK

 

Kırsal kesimlerden Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerine gelen ve buralarda vatandaşın paniğe kapılıp korkmasına neden olan sokak hayvanlarının artık bir evi olacak. 19 ilçenin tamamına hitap edecek Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli Projesi’nin 75 gün içinde tamamlanacağı ve 120 gün içinde ihalesinin yapılarak çalışmalara başlanacağı bildirildi. Fatsa ilçesine bağlı Sudere Mahallesi sınırları içerisinde kalan bir alana yapılacak projenin bitmesiyle sokak hayvanları barınabilecekleri bir yere kavuşacak, vatandaşlar ise rahat bir nefes almış olacak.

 

HASTANEDE YOK YOK!

 

Mama deposu, hayvan mutfağı, hayvan sahiplendirme ve sosyalleştirme alanı, kedi evi, pitbull ve ilk gelen hayvanlar ünitesi, müşahede ünitesi, küçük, orta, büyük boy ve evden atılanlar ünitesi, hamile ve yavrulu anne ünitesi, uyuz ünitesi, zoonoz ünitesi, çift tırnaklı hayvanlar ünitesi ve midilli atları gezi alanı, engelli hayvan ve serbest dolaşım alanı üniteleri, araç yıkama ve araç arınık ünitesi, hayvan oteli ve ilk gelen köpek kontrol ünitesi gibi onlarca ünite ve idari yapının bulunduğu hastane tüm bu özellikleri ile de Türkiye’de bir ilk olacak.Ordu Büyükşehir Belediyesi


Haber Hürriyet Gazetesi'nde şöyle yer aldı


 ORDU Büyükşehir Belediyesis tarafından kentteki sokak hayvanları için Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli yapılacak.


Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Fatsa İlçesi'nde 'Kent Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Geçici Bakımevi ve Doğal Yaşam Alanları’ projesi hazırlandı. Bu kapsamda sokak hayvanlarının geçici olarak barınabileceği ve tedavi edileceği 'Hayvan Hastanesi Geçici Bakım Evi ve Hayvan Oteli' 19 ilçeye hizmet verecek. Yapılacak tesiste mama deposu, hayvan mutfağı, hayvan sahiplendirme ve sosyalleştirme alanı, kedi evi, müşahede ünitesi, küçük, orta, büyük boy ve evden atılanlar ünitesi, hamile ve yavrulu anne ünitesi, uyuz ünitesi, zoonoz ünitesi, çift tırnaklı hayvanlar ünitesi ve midilli atları gezi alanı, engelli hayvan ve serbest dolaşım alanı üniteleri gibi birimlerin yer alacağı belirtildi.Hürriyet