Orhan Düzgün: Turizmdeki avantajlar iyi değerlendirilmeli!

Orhan Düzgün: Turizmdeki avantajlar iyi değerlendirilmeli!Kayseri Valisi Orhan Düzgün, turizm konusunda Kayseri ve Nevşehir işbirliğinin sağlanması ve her iki ilin turizm imkanlarının entegre edilmesi için düzenlenen toplantıya katıldı. Düzgün turizm avantajlarının daha iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret e


Vali Düzgün, Erciyes ve Kapadokya'yı ortak bir platformda buluşturmayı hedefleyen toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'ye gelen turist profilinin ve turizm gelirlerinin geliştirilmesi için deniz turizminin yanında, kültür turizmi, kış turizmi ve diğer turizm dallarının daha etkin hale getirilmesi'gerektiğini belirtti. 


Kayseri'yi de içine alan Kapadokya bölgesinin turizm avantajlarının daha iyi değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Vali Düzgün, Erciyes'in kış turizmi ve Kapadokya kültür turizminin birbirine entegre edilmesinin sağlayacağı faydalara değinerek, "Dünyada her yıl 1 milyar insan dolaşıyor. Bunun 35 milyonu ülkemize geliyor. Biz bölge olarak bu pastadan daha fazla pay almalıyız" dedi. 


Hürriyet