Örnektepe Mahallesi sakinleri evlerindeki çatlaklara çözüm bekliyor!

Örnektepe Mahallesi sakinleri evlerindeki çatlaklara çözüm bekliyor!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, önceki akşam Örnektepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Toplantının gündemi, inşa edilen otelin evlerde neden olduğu hasardı. Vatandaşlar Demircan'a hasarı söyledi...


Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, önceki akşam Örnektepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Toplantının gündemi, inşa edilen otelin evlerde neden olduğu hasardı.


Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Beyoğlu Belediyesi Baş­kan Vekili Arif Köklü, Başkan Yardımcısı İlhan Turan ve Örnektepe Mahalle Muhtarı Doğan Şentürk de katıldı.


Toplantıda, Boğaziçi Üniversitesi’nin mahalledeki kaymanın devam edip etmediği ve sebeplerini tespit etmek için 2 sondaj çalışması yaptığı, raporlarının bir hafta içerisinde geleceği ve Belediye’nin de 10 gün içerisinde mahalle ile ilgili karar vereceği belirtildi.


Mahalle sakinleri toplantıda otelin sahibi olduğu şirketin hükümet tarafından desteklendiği iddialarını dile getirdi. Firmanın sahiplerini tanımadığını dile ge­tiren Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, evlerindeki çatlaklara çözüm bekleyen vatandaşları Allah’a havale etti.


AKP'de Örnektepe çatladı

Demircan, “Cenab-ı Allah getiriyor, bu da bir imtihan. Hesap sormak gerekirse çok güzel hesap sorarım” diye konuştu. Mahalle halkı, Beyoğlu Belediyesi’nin mahalle ile ilgilenmemesinden şikayet etti. AKP Ömektepe Mahallesi örgütlenme Sorumlusu Şehzade özer, Demircan’a tepki gösterdi. “Bir buçuk aydır Mahalle’ye gelmediniz. Size gönül koyduk. Burada yürüyüşlere biz engel oluyorduk. Belediyemiz arkamızda diyorduk. Fakat bu şekilde ilgilenilmezse durum değişir. Biz Tayyip Beyle de Kadir Beyle de siyaset yaptık. Seçimden seçime buraya geliyorsunuz.”


Demircan, AKP’nin mahalledeki sorumlusu Özer’e “Belli ki sen beni sevmiyorsun. Ben burada tek başıma çalışmıyorum. Belediye Başkan Yardımcılarım var, imar Müdürüm var” diye yanıt verdi. Özer de bu sırada söze girerek, “Saydıklarının hep­sinden şikayetçiyim” dedi. Demircan, vatandaşları “Televizyonlar geldiği zaman Belediye­miz arkamızda deyin” sözleriyle tembihledi. Ahmet Misbah De­mircan, 23 Kasım Cumartesi günü saat 12:00’de mahalleyi zi­yaret etme sözü verdi.


Soner Bahadır/Aydınlık Gazetesi