Çukurova Balkon

Outlet Köprülü Kavşağı’nın Altyapı Çalışmaları Sürüyor!

Outlet Köprülü Kavşağı’nın Altyapı Çalışmaları Sürüyor! Outlet Köprülü Kavşağı’nın Altyapı Çalışmaları Sürüyor!

Kocaeli, Eski Gölcük Yolu üzerinde gerçekleştirilen köprülü kavşak projesinde, zemin uygulama çalışmaları devam ediyor. Zemin ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından fore kazık uygulamasına başlanacağı açıklandı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Kocaeli, Eski Gölcük Yolu üzerinde gerçekleştirilen köprülü kavşak projesinde, zemin uygulama çalışmaları devam ediyor.


Eski Gölcük Yolu Ömer Türkçakal Bulvarı Outlet Center mevkiinde projelendirilen köprülü kavşak çalışmaları sürüyor. Kent trafiğine büyük rahatlık katacak köprülü kavşağın zemin iyileştirme çalışması yapılıyor. Projenin köprü yaklaşım ve ayakları için deplase hatlar yapılıyor. Zemin ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından fore kazık uygulamasına başlanacak.


Adalet Köprüsü ve Salim Dervişoğlu Caddesi’nden Gölcük istikametine giden araçlar, alternatif olarak Outlet Center alışveriş merkezi arkasında hazırlanan servis yolunu kullanıyor. Ömer Türkçakal bulvarını kullanarak Gölcük istikametinden İzmit yönüne gelen araçlar yine mevcut yolu kullanarak İzmit’e ulaşıyor. Ömer Türkçakal bulvarı üzerinde birçok alışveriş merkezi, oto galerileri, Uluslararası Fuar Merkezi ve Körfez Sanayi Sitesi’nin yer almasından ve D-100’e bağlanmasından dolayı trafik sıkışıklığı yaşanmaktaydı. Bu kapsamda yapımına başlanan köprülü kavşak Ömer Türkçakal bulvarı trafiğini rahatlatacak.


Köprülü kavşak, yan yol ve bağlantı yolları Kocaeli Ticaret Odası-Kocaeli İtfaiyesi yanından geçen Sarı Dere Köprüsü ile Kocaeli Galericiler Sitesi-Körfez Sanayi Sitesi arasını kapsıyor. Ayrıca proje güzergahı üzerinde olan Kültürlü sokak, Hayrettin Uzun caddesi ve Fırat sokağa yan yoldan bağlantılar yapılacak.

Proje anayolu bin 310 metre uzunluğunda olup, doğu ve batı yan yolların uzunluğu bin 20 metre. Anayol 2x2 olacak şekilde tasarlanmış olup, her iki anayola paralel 2 şeritli yan yollar teşkil edilecek. Platform genişliği anayol ve yan yollarla beraber 43 metre olacak. Doğu-batı olmak üzere 2 adet inşa edilecek köprülerin her biri 176 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde olacak.


Hürriyet Yerel