Pelican Hill, 3 milyon dolarlık Lucca ‘rüya düğün'le büyüledi

Pelican Hill, 3 milyon dolarlık Lucca ‘rüya düğün'le büyüledi

Pelican Hill, geçtiğimiz Salı akşamı yayınlanan Binbir Gece dizisinin sezon finaline ev sahipliği yaptı.


KKG Grup'un Büyükçekmece'de uygulamaya koyduğu Pelican Hill projesi, geçtiğimiz salı akşamı milyonları ekran başına toplayan Binbir Gece dizisinin sezon finaline ev sahipliği yaptı. Kanal D'de canlı olarak yayınlanan dizinin düğün sahneleri için projedeki örnek malikanelerinden 3 milyon dolarlık Lucca tahsis edildi. Toplam 1 milyar dolara mal olacak olan Pelican Hill projesinde, Lucca'nın dışında 7 farklı tipte malikane bulunuyor.

Keleşoğlu, Kameroğlu ve Gül İnşaat'ın ortak girişimi KKG Grup'un Büyükçekmece'de uygulamaya koyduğu Pelican Hill Evleri projesi, geçtiğimiz salı akşamı sezon finali yayınlanan Binbir Gece dizisinin düğün sahnelerine ev sahipliği yaptı. Kanal D canlı olarak yayınlanan dizinin düğün sahneleri için Pelican Hill'in 8 farklı tip malikanelerinden biri olan 3 milyon dolarlık Lucca tahsis edildi.

Pelican Hill projesi 4 etapta yer alan toplam 713 malikaneden oluşuyor ve Türkiye'nin en büyük malikane projesi olarak tanımlanıyor. Toplam maliyeti 1 milyar doları bulan proje, hem geniş bir alana kurulu olması, hem de göl manzarasıyla dikkat çekiyor. TEM otoyoluna 1 kilometre mesafede bulunan Pelican Hill malikanelerinin tümünde bahçe ve havuz yer alıyor. Projenin 161 malikanelik ilk etabında yaşam, bu yılın sonunda başlıyor. 

Pelican Hill'in konsept mimari projesini, ABD California'daki RNM Architects'in mimarlarından Robert.F Tyler'ın imzasını taşıyor. Peyzaj projesini ise İtalyan mimar Paolo Spaziani gerçekleştirdi. Pelican Hill'in örnek malikanelerinin iç dekorasyonlarını ise Türkiye'nin önde gelen mimarları gerçekleştirdi. Bu mimarlardan Hasan Mingü Toscana'nın, Eren Yorulmazer Bologna'nın, Hakan Helvacıoğlu Fiora'nın, Dara Kırmızıtoprak Fontana'nın, Mustafa Toner Venezia'nın, Hülya Döşer Vincenza'nın, Mahmut Anlar Lucca'nın ve Eren Talu da Bonita'nın iç dekorasyonunu yaptı.

Binbir Gece dizisinin düğün sahnelerinin çekildiği Lucca adlı malikanenin iç dekorasyonu Mimar Mahmut Anlar imzasını taşıyor. İç Mimar Mahmut Anlar Lucca'yı, "mütevazi, mazbut ve ayakları yere basan bir ev" olarak tanımlıyor. Ana teması insanların kendilerini iyi ve rahat hissetmeleri üzerine kurulan Lucca'nın sadeliği ve dinginliği dikkat çekiyor. Bej rengi lakenin ve granitin ağır bastığı mekanın 36 metrekarelik bir iç avlusu var. Özel havuzu, 70 metrekarelik terası bulunan Lucca'nın net alanı ise 552 metrekare büyüklüğünde. Geniş bir ailenin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlamış Lucca'da hem aile bireylerinin birlikte yaşamasını sağlayacak ortak alanlar, hem de aile bireyleri için özel yaşam alanları tasarlanmış. Evin en önemli özelliklerinden birisi ise döner yatak. "Kısa bir ömür sürüyoruz, bu yüzden de evimizden keyif almalıyız" diyen Mahmut Anlar, döner yatağın bulunduğu yatak odasına şömine ve televizyon da koymuş. Böylece evin sahibi yatağını döndürerek televizyon seyredebileceği gibi şömine ve bahçenin keyfini de çıkarabiliyor.

Mehtap ÖZCAN / hurriyetemlak.com