Peninsula Grubu, Sürmeli Efes Oteli satın aldı!

Peninsula Grubu, Sürmeli Efes Oteli satın aldı!

Merkezi Kuşadası’nda bulunan Peninsula Grubu, Sürmeli Oteller zincirinin Kuşadası-Selçuk sınırındaki Pamucak sahilinde bulunan Sürmeli Efes Oteli’ni satın aldı.Bu satın alma işleminin ardından tur operatörü olarak hizmet veren Peninsula Turizm’in otel sayısı 9’a, yatak kapasitesi sayısı ise 5 bin 500’e çıktı. Efes Antik Kenti’ne 5 kilometre uzaklıkta, denize sıfır konumdaki 434 odalı Sürmeli Efes Otel’i alan Peninsula Grubu’nun Kuşadalı Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Bağcı, tesisin isminin ’Palm Wings Beach Resort & SPA-Ephesus’ olarak değiştirileceğini açıkladı.

Peninsula Grubu’nun sahibi turizm yatırımcısı ve işadamı Tevfik Bağcı, Sürmeli Efes Oteli’nin satın alma işleminin tamamlandığını belirterek, "Peninsula Grubu olarak Kuşadası ve bu bölge bizim evimiz, yatırımlarımızın çoğunu bu bölgeye yaptık. Grubumuzun bölgedeki otel yatırımları devam ediyor. 2013 yılında işletmeye açtığımız Palm Wings Beach Resort & SPA - Kuşadası’ndan sonra, Türk konaklama sektörüne yıllardır önemli katkılar sunmaya devam eden Sürmeli Ailesine ait Pamucak Sahilinde bulunan Sürmeli Efes Oteli satın alarak grubumuza kattık. Yenileme yatırımları ile desteklenecek olan tesis ‘’Palm Wings Beach Resort & SPA - Ephesus’’ adı ile grubun resort otelciliğindeki markası olan Palm Wings markası çatısı altında hizmete devam edecek.


- BÖLGEDEKİ ÖNEMLİ TESİSLERDEN BİRİ

Kuşadası- Selçuk sınırındaki Pamucak sahilinde denize sıfır konumdaki 5 yıldızlı tesis,  İzmir  Adnan Menderes Havaalanı’na 80 kilometre, Efes Antik Kentine 5 kilometre uzaklıkta. Peninsula Grubunun yeni tesisi, Toplam 434 oda konaklama kapasitesi ve geniş kongre-konferans-toplantı salonlarına sahip bulunuyor.Hürriyet