Perakendeye organize indirim

Perakendeye organize indirim Perakendeye organize indirim

İstanbul'da irili ufaklı tüm işletmeler, bayram öncesi, piyasadaki durgunluğu aşabilmek için organize bir `indirim' formülü üzerinde çalışıyor.İTO, projeye sıcak bakıyor

Durgunluğun etkisiyle perakende sektöründe pek çok mağaza kepenk indirme noktasına gelmişken, sektörün üç önemli derneği BMD (Birleşmiş Markalar Derneği), AMPD (Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği) ve TMD (Tescilli Markalar Derneği), bayram öncesi piyasaya hareket getirmek için organize bir `indirim' formülü üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki hafta sonuna doğru kamuoyuna açıklanması planlanan proje kapsamında İstanbul çapında elektronikten, konfeksiyona kadar tüm gıda dışı perakende sektörü 1 hafta boyunca ürünlerini yüzde 50'ye varan indirimlerle satacak. Planlara göre kampanyaya sadece organize perakende değil, küçük esnaf da katılacak.

BILLBOARD'LAR KİRALANIYOR

Dernekler, projenin finansmanı için İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile görüşüyor. İTO'nun projeye sıcak baktığını, önümüzdeki hafta sonuna doğru görüşmelerin sonuçlanacağını söyleyen sektör temsilcileri, projenin reklam ve tanıtımı için bir ajansla anlaşıldığını, billboard'ların kiralanmaya başlandığını belirtiyor.

Derimod: 1-2 mağaza kapatırız

DERİMOD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Zaim, krizin etkisiyle satışlarının düştüğünü, 1-2 verimsiz alışveriş merkezindeki mağazalarını kapatacaklarını açıkladı. Sektörde ilk defa `hazır giyimde 3 yıl garanti', uygulamasına başladıklarını anlatan Zaim, bu yeni anlayışla sektördeki alışkanlıkları değiştireceklerini iddia etti.

Akşam