Çukurova Balkon

Petrol zengini Rusların gözü Antalya emlak pazarında!

Petrol zengini Rusların gözü Antalya emlak pazarında! Petrol zengini Rusların gözü Antalya emlak pazarında!

Ruslar, ülkemizde yıllık 1 milyar dolarlık emlak alışverişine hazırlanıyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Dünyaca ünlü emlak zinciri Century 21 Gold'un Rusya, Kazakistan ve Ukrayna Başkanı Alexander Blank, "Antalya, sahilleri ve otellerinin yanı sıra şimdi konutları ve lüks villalarıyla da Rusların ilgisini çekecek. Türkiye'deki ortaklarımızla önemli bağlantılar yapıyoruz. Özellikle elit kesimdeki Rusların Antalya'da konut ve emlak sahibi olabilmelerini sağlayacağız. Türkiye ile yıllık bir milyar dolarlık emlak alışverişi yapmayı planlıyoruz" dedi.

Century 21 Gold'un Rusya temsilcileri Antalya'da bir araya gelerek Antalya'ya yapılacak yatırımları ve projeleri değerlendirdi. Burada konuşan Alexander Blank, emlakta gelecek yıl, bu dönemin en az iki katı yatırım gerçekleştireceklerini açıkladı.

Rusya'da ev pahalı

Blank, şöyle devam etti: "Antalya emlak pazarı Ruslar için en uygun pazar haline geldi. Rusya'da emlak fiyatları oldukça yükseldi. Bunun sonucunda da Rusya'da iki odalı bir konut satın almak isteyenler Antalya'da daha lüks bir villayı aynı paraya sahip olabileceğini öğrendi. Ruslar, 2000'lerde Türkiye'den daha küçük ve az konutlar alınırken, bugünlerde 1 milyon euroluk villalarla ilgilenmeye başladılar. Bunun en önemli nedeni ise Rusların petrol, doğalgaz ve buğday üretiminden dolayı üç yılda ciddi paralar kazanmaları. "

Vatan