Pierre Cardin'ın 455 milyon dolarlık sarayı satışa çıktı!

 Pierre Cardin'ın 455 milyon dolarlık sarayı satışa çıktı! Pierre Cardin'ın 455 milyon dolarlık sarayı satışa çıktı!

Dünyanın en ilginç mimariye sahip en pahalı evlerinden biri olan Pierre Cardin'ın 455 milyon dolarlık sarayı satışa çıktı. İşte o ev...Dünyanın en ilginç mimariye sahip en pahalı evlerinden biri satışa çıktı. Moda dünyasının duayenlerinden Pierre Cardin'in yazlık sarayı yeni sahibini bekliyor.
1200 metrekarelik bir alana yayılan Baloncuk Sarayı (Palais Bullet) için istenen fiyat 455 milyon dolar yani 1 milyar 365 milyon TL.
Bir zamanlar bir Fransız sanayiciye ait olan bu ilginç yapıyı 1990 yılında moda dünyasının duayenlerinden Pierre Cardin satın aldı.
Kırmızı tepeleriyle ünlü Massif de L'esterel adlı volkanik dağın üzerinde yer alan evin inşası 1975 yılında başladı, inşaat 1989'da tamamlandı.
Nefes kesici bir Akdeniz manzarasına sahip olan Baloncuk Sarayı 10 odalı, Ayrıca 3 tane yüzme havuzu, 500 kişilik bir anfitiyatrosu da bulunuyor.
Pierre Cardin kimi zaman önemli defilelerini de bu mekanda düzenledi.
Baloncuk Malikanesi bir süre de otel olarak kullanıldı. Geçen yıl bu yapıda bir gece kalmanın bedeli yaklaşık 4 Bin TL idi.1922 yılında İtalya'da dünyaya gelen Pierre Cardin, mimarlık eğitimi aldı. Ama daha sonra modaya yöneldi.

Hürriyet