Podium AVM hizmete açıldı!

Podium AVM hizmete açıldı!

Her gün yeni bir iş kapısının açıldığı Yenimahalle’de toplam 450 milyon liraya mal olan ve en az 2 bin kişiye iş ve aş kapısı olacak olan Podium Alışveriş, İş ve Yaşam Merkezi hizmete girdi.


Dev yatırımın açılışına katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AVM’nin ilçeye değer katacak bir yatırım olduğuna dikkat çekerek, “İster bir berber dükkanı olsun, isterse bir fabrika Yenimahalle bölgesinde hizmete giren her iş ve aş kapısını destekliyor, yatırımcıların yanında oluyorum” dedi.

71 bin metrekare alana sahip Podium AVM, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Milletvekili Mahmut Sami Mallı,  Ankara  Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Yenimahalle Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal ve Başkan Yardımcısı Yaşar Neslihanoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete girdi. Yenimahalle’nin gün geçtikçe daha da gelişip, büyüdüğüne vurgu yapan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle bölgesine değer katacak bir yatırımı hizmete açmaktan onur duyuyorum. Açılan her yeni iş yerinin aynı zamanda bir aş kapısı olduğunu biliyorum” dedi.


Kendisinin de ticaretten gelen bir yerel yönetici olduğunu hatırlatan Yaşar, “Ticaretle uğraşmanın bütün sıkıntılarını biliyorum ama ülkemizi siz iş adamları büyüteceksiniz. Türkiye üreterek ayakta kalacaktır. Ne kadar çok üretirsek, ne kadar sermayeyi tabana yayarsak, milli gelir dağılımını düzeltirsek Türkiye’deki sorunları da o kadar hızlı çözüme kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum. Onun için girişimcilerin yanındayım. Yenimahalle bölgesinde hizmete giren ister bir berber dükkanı olsun, isterse de bir fabrika her iş ve aş kapısını destekliyorum” dedi.


Tüm ülkeyi yasa boğan Ankara’daki terör saldırısı nedeniyle açılışlarını bir hafta ertelediklerini hatırlatan Podium AVM Ankara Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ergin, “Bu menfur terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. İnanıyor ve diliyoruz ki barış ve huzur dolu günlere bir an önce kavuşacağız” dedi.


Başkent’e yakışır bir yatırıma imza attıklarını ifade eden Ergin, “Her yönünü titizlikle hazırladığımız AVM’miz hem Yenimahalle’ye hem de Ankara’ya yeni bir renk, yeni bir soluk getirecektir. Konumu, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanlarıyla Ankara’nın yeni bir çekim merkezi olacaktır. Ziyaretçilerimizin aradığı her şeyi bulacağı bu merkez; kolay ulaşılabilir, konforlu, ferah bir yapıya sahip. Toplam 450 milyon TL’ye mal olan yatırımımızla en az 2 bin kişiyi istihdam edeceğiz” dedi.


Hürriyet