Praktiker, 150 milyon Euro yatıracak mağaza sayısını 5 yılda 2'ye katlayacak

Praktiker, 150 milyon Euro yatıracak mağaza sayısını 5 yılda 2'ye katlayacakTürkiye'de 10 yılda 100 milyon Euro'luk yatırım yapan ve 10 mağaza açan Praktiker, 5 yıl içinde 150 milyon Euro'luk yeni yatırım planlıyor.


2017 yılında 29 mağazayla sektörde büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Praktiker Ülke Müdürü Frank Bednar, 6 ilde 10 mağazaları bulunduğunu ve 2007 yılında 92.4 milyon Euro ciroya ulaştıklarını söyledi. Bednar, yeni yatırım bölgeleri hakkında şu bilgileri verdi: "Praktiker son dönemlerde Doğu Avrupa ülkelerine yoğunlaştı. Ancak Türkiye çok hızlı büyüyen bir pazara sahip. İstanbul ve Ankara gibi büyük illerde önemli yatırım fırsatları var. Ege ve Akdeniz'deki bazı illerde de mağaza açmayı planlıyoruz. Samsun, Eskişehir, Kayseri de bizim için çok cazip."

2007 CİROSU 4 MİLYAR EURO: Frank Bednar, 40 bin ürünle binlerce müşteriye ulaştıklarını belirterek, Praktiker'in Almanya'da 337 mağazası bulunduğunu hatırlattı. Bednar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Sektörün önde gelen temsilcilerinden Praktiker dünya genelinde toplam 4 milyar Euro ciroya ulaştı. 425 mağazanın 337 tanesi Almanya'da bulunuyor. 88 mağazamız uluslararası arenada boy gösteriyor. Toplam 3 milyon metrekarelik satış alanımızda binlerce çeşit ürün sergileniyor. 29 bin çalışanımızla her yıl büyüyoruz. Türkiye'de de 87 bin metrekarelik satış alanında 950 çalışanla faaliyet gösteriyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de 100 milyon Euro'nun üzerinde ciro hedefimiz bulunuyor. Yeni açılan
İstanbul Bayrampaşa mağazamıza da büyük ilgi bekliyoruz."

PRAKTİKER KART ÇOK İLGİ GÖRÜYOR: Praktiker kart programının Türkiye'de çok başarılı olduğunu söyleyen Frank Bednar, bu programa üye 650 bin müşteri bulunduğunu söyledi. Satışların yüzde 50'sini bu program sayesinde gerçekleştirdiklerini kaydeden Bednar, şöyle konuştu: "Bu kartları üç ayrı tipte müşteriye sunuyoruz. Çeşitli promosyon ve kampanyalardan yararlanılabiliyor. Türkiye'deki mağazalarımızı hafta içi 10 bin hafta sonu 30 bin kişi ziyaret ediyor. Ciromuzu önümüzdeki yıl 100 milyon Euro'nun üzerine çıkarmayı hedefliyoruz."


(Hürriyet)