Prysmian Group 5 Haziran'da yangın tatbikatı düzenleyecek!

Prysmian Group 5 Haziran'da yangın tatbikatı düzenleyecek! Prysmian Group 5 Haziran'da yangın tatbikatı düzenleyecek!

Prysmian Group, ev, iş yeri, AVM gibi kapalı mekanlarda kalitesiz kablodan kaynaklanan yangınlara 5 Haziranda Ankara'da mini tatbikat da düzenleyeceği toplantı ile dikkati çekecek...Dünya çapında 50'den fazla ülkede 1879 yılından bu yana etkinliğini sürdüren Prysmian Group, ev, iş yeri, AVM gibi kapalı mekanlarda kalitesiz kablodan kaynaklanan yangınlara 5 Haziranda Ankara'da mini tatbikat da düzenleyeceği toplantı ile dikkati çekecek. Prysmian Group tarafından gerçekleştirilecek "Elektirik İletimi Güvenliğinde Yanmaz Kablonun Önemi" konulu toplantı, çok sayıda önemli projeye imza atan Oskar Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Karagöz ev sahipliğinde gerçekleşecek. 

Toplantıda elektrik iletimi güvenliğinde yanmaz kablonun önemi yapılacak mini tatbikatlarla gösterilecek. 

Yaşanan iş kazaları sebebi ile gözlerin güvenlik önlemlerine çevrildiği bu günlerde inşaat malzeme tercihlerindeki kalite'O II Osman Karagöz nin de öneminin gitgide arttığını ifade eden Karagöz, inşaat maliyetinin yüzde birinden az olan kabloda kaliteye dikkat edilmesi durumunda elektrik tesisatı kaynaklı yangınları tamamen önlemenin mümkün olduğunu kaydetti. 

Karagöz, "Türkiye iş güvenliği anlamında oldukça sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Soma'da yaşanan elim kaza tüm sektörlerin iş güvenliği konusuna daha fazla hassasiyet göstermesi gerektiğini acı bir şekilde ortaya koydu, inşaatlarda en fazla önem verilmesi gereken konulardan biri de yanmaz kablo kullanımı olmalı. Oskar Elektrik Genel Merkezi'nde 5 Haziran Perşembe günü düzenleyeceğimiz tanıtım toplantısında da elektrik iletimi güvenliğinde yanmaz kablo kullanımının neden bu kadar önemli olduğunu katılımcılarla paylaşacağız" dedi. 


Milliyet Ankara