28 / 09 / 2023

PTT'den gençlere bayram ettirecek haber! KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alınacak! İşte şartlar...

PTT'den gençlere bayram ettirecek haber! KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alınacak! İşte şartlar...

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) personel alımı detayları vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, PTT personel alımı başvuru tarihleri ne zaman başlayacak? PTT hangi şartlarla personel alımı yapacak? PTT sınavında hangi konuların soracak? İşte merak edilen tüm detaylar...Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2022'de 3 senedir emekli olan ve yeni iştiraklerle beraber yeni hizmetler gerekçesiyle yükselen personel ihtiyacının rakamlarını kamuyla paylaşmıştı. Açıklama kapsamında 2023'ün sonuna gelinmeden önce, en az 15 bin personel alımının zorunlu olduğu ve toplamda 55 bin personel ihtiyacı bulunduğu belirtildi. Yapılan bu istihdam açıklama sonrası beklentiye giren memur adayları, dört gözle hükümet kanadından ve kurumdan yapılacak resmi açıklamayı bekliyor. Peki, PTT personel alımı başvuru tarihleri ne zaman başlayacak? PTT hangi şartlarla personel alımı yapacak? PTT sınavında hangi konuların soracak? İşte merak edilen tüm detaylar...

PTT den gençlere bayram ettirecek haber! KPSS şartsız 18-36 yaş arası en az 15 bin personel alınacak! İşte şartlar...

PTT PERSONEL ALIMI VE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

PTT'nin 2022 personel alımı başvuru şartları henüz açıklanmadı. Fakat geçtiğimiz senelerde de personel alımı yapan kurum tarafından adaylardan şu şartları arandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olması,
  • Açılan kadroya akademik anlamda yeterli olması,
  • Uyuşturucu madde kullanmıyor olması,
  • Disiplin suçu gerekçesiyle işten atılmamış olması,
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmaması,
  • Terör ve yüz kızartıcı suçlardan hüküm giymemiş kişileri bünyesinde suç kaydı bulunmaması.

PTT'de çalışmak isteyen adayların, öncelikle PTT'nin personel alımı için zorunlu tuttuğu işe müracaat formunu eksiksiz şekilde doldurarak teslim etmesi gerekiyor. Bu şekilde başvuru formunu dolduran adaylar, kurumun uygun bulması durumunda yazılı ve sözlü mülakatlardan işe alım sınavlarına girmek için hak kazanıyor.

Gerçekleşen yazılı sınav kapsamında belirlenen baraj puanını aşabilen adaylar sözlü sınava girmek için hak sahibi oluyor. Sözlü sınavı da başarıyla tamamlayan adaylar, PTT personeli olarak çalışmak için hak sahibi oluyor. Çalışacakları pozisyona göre eğitim verilen personeller, kısa bir süre içinde görevde bulunacağı bölgeye atanıyor.

Peki, PTT personel alımı 2022 başvuruları ne zaman başlayacak? PTT sınavında hangi konular yer alacak? İşte merak edilen tüm detaylar...

Geri Dön