Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatında son durum!

Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatında son durum! Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatında son durum!

Pursaklar Devlet Hastanesi’nde temel atma işleminin ardından çalışmalara hız verildi. Olumsuz hava şartlarına rağmen yapımı devam eden hastane inşaatında büyük bir mesafe katedildi.

Pursaklar Devlet Hastanesi’nde temel atma işleminin ardından çalışmalara hız verildi.

Olumsuz hava şartlarına rağmen yapımı devam eden hastane inşaatında büyük bir mesafe katedildi. 150 yatak kapasiteli Pursaklar Devlet Hastanesi için kazmalar vuruldu, betonlar atıldı. İlçenin en büyük ihtiyacı olan devlet hastanesi için yoğun mesai harcayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, olumsuz hava şartlarına rağmen hastane inşaatının iyi bir şekilde ilerlediğini söyledi.


Pursaklar Kapalı Spor Salonu çaprazında üç blok halinde tasarlanan devlet hastanesinin birinci blok temel atma işleminin ardından tabla betonları atılmaya başlandı. Yüklenici firma, demir bağlamaları ve beton atımına hız verdi.


Bloklardan bir tanesinin birinci kat kolon demirleri ve beton atma işlemi tamamlanırken diğer blokların demir bağlama işi devam ediyor. Hava koşulları el verdikçe beton atımını ve hafriyat çalışmalarını sürdürecek olan işçiler belirlenen sürede hastane inşaatını tamamlayacak.


"OLUMSUZ HAVA ŞARTLARINA RAĞMEN İNŞAAT GÜZEL İLERLİYOR"

Devlet hastanesi inşaatını yakından takip eden Pursaklar Belediye Başkanı Çetin, yüklenici firma ile sürekli diyalog halinde olarak çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmesini istiyor. "Pursaklarlı hemşehrilerim bir an önce hastaneye kavuşmalı" diyen Başkan Çetin, "Hamdolsun hastane inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Bizler Tebessüm Şehrimiz için ne söylediysek onu yaptık. Hiçbir zaman da yapamayacağımız bir işin sözünü vermedik. İlçemiz için en büyük eksiğimiz devlet hastanesiydi. Bunun temeli atıldı, inşaat hızla yükseliyor. Bizler yakından takip ediyoruz. Çünkü hemşerilerimiz bir an önce hastaneye kavuşmalıdır. Nüfusumuz her geçen yıl artıyor. 2016 itibariyle resmi olarak 133 bini geçen bir nüfusa sahibiz. Nüfus artınca ihtiyaçlar da artıyor. Çok güzel projelerimiz var. Bunları teker teker hayata geçireceğiz. Bizler her zaman hemşehrilerimizin taleplerine kulak verdik. Oturduk, birlikte istişare ettik. Eksikleri tespit edip, bunları teker teker giderdik. Bundan sonra da bu şekilde devam edeceğiz. Hep birlikte güzel ilçemizi geleceğe taşıyacağız. Her zaman söylediğim sözü tekrar etmek istiyorum. Bizler hemşehrilerimize hizmetkarız. Onlardan dua bekliyoruz" ifadelerini kaydetti.


Hürriyet


Haber Yeni Akit Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


ANKARA Pursaklar Devlet Hastanesi'nde temel atma işleminin ardından çalışmalara hız verildi. Olumsuz hava şartlarına rağmen yapımı devam eden hastane inşaatında büyük bir mesafe kat edildi. 150 yatak kapasiteli Pursaklar Devlet Hastanesi için kazmalar vuruldu, betonlar atıldı, ilçenin en büyük ihtiyacı olan devlet hastanesi için yoğun mesai harcayan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, olumsuz hava şartlarına rağmen hastane inşaatının iyi bir şekilde ilerlediğini söyledi. 


Yeni Akit
Haber Vahdet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...150 yatak kapasiteli Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatında tabla betonlar atıldı. Yaz kış demeden çalışmalarını sürdüren yüklenici firma, hastane inşaatının birinci katını tamamlayarak ikinci kat kolonlarına başladı. Havaların ısınmasıyla demir bağlama ve beton atma işlerini hızlandıran işçiler, hastaneyi belirlenen sürede ilçenin hizmetine sunmak için büyük gayret gösteriyor. Pursaklar Devlet Hastanesi inşaatını yakından takip eden Belediye Başkanı Selçuk Çetin, "Hava şartlarının düzelmesiyle inşaat çalışması daha da hızlandı. İşçilerimiz büyük gayretlerle çalışıyor. Rabbim kolaylık versin, kazadan beladan korusun" dedi. Vahdet Gazetesi