Raci Şaşmaz'ın Denge Holding’deki devrettiği hisselerine haciz!

Raci Şaşmaz'ın Denge Holding’deki devrettiği hisselerine haciz! Raci Şaşmaz'ın Denge Holding’deki devrettiği hisselerine haciz!

Pana Film ile Pana Yapı’nın patronu Raci Şaşmaz’ın Denge Holding’deki hisseleri için haciz kararı çıktı.Denge Holding, 11 Şubat’ta gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, holdingin yönetim kurulu başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Raci Şaşmaz’ın istifasının kabul edilmesine karar vermişti. Fakat hisse devrinin ardından mahkeme, devredilen hisseler için ihtiyati haciz kararı almış oldu. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; İstanbul Fikirtepe’de yapmayı planladığı konut projelerini yarım bıraktığı için hak sahipleri tarafından hakkında dava açılan ve inşaat projeleri nedeniyle büyük borç yükü altında olduğu 
ifade edilen Raci Şaşmaz, ATV’nin dört sezondur yayımladığı ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinin yapımcılığından da ekonomik sıkıntılar nedeniyle ayrılmıştı.

Raci Şaşmaz’ın sahibi olduğu Pana Yapı, Fikirtepe’de bini aşkın konutun bulunduğu Brooklyn Dream ve Brooklyn Life projelerini yarım bırakmıştı. 200 milyon lira yatırımla hayata geçirilecek ve 650 adet konut ile 34 adet ticari ünitenin yer aldığı Brooklyn Dream projesinde inşaatın sadece yüzde 12’si tamamlandı. 105 milyon lira yatırımla hayata geçirilmesi planlanan ve 431 konut ile 16 ticari alandan oluşan Brooklyn Life inşaatının ise yüzde 25’i bitti.

Pana Yapı küçülüyor!