Recep Altepe’den müteahhitlere ‘rötar’ müjdesi!

Recep Altepe’den müteahhitlere ‘rötar’ müjdesi! Recep Altepe’den müteahhitlere ‘rötar’ müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yeniden hazırlanan, ancak tartışmalar ve beklentilerle ötelenen Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği, dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme geldi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yeniden hazırlanan, ancak tartışmalar ve beklentilerle ötelenen Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği, dün Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme geldi.

Başkan Recep Altepe, geçtiğimiz günlerde Ankara’ya son gidişinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yle görüşmüştü.

2017’ye sayılı günler kala...

Yeni yönetmelik de, konuşuldu.

Haziran 2014’te yürürlüğe girmesi gerekirken, Ocak 2017’ye ertelenen yeni yönetmelik, özellikle toplam inşaat alanını düşürmenin yanı sıra, yasaklama ve kısıtlamalar da getiriyor.

Belediyelerde yığılmalara neden olan süreçler ve öteleme nedeniyle inşaat sektörü, açıkçası soluk alırken, fırsatlar oluşmuştu.

Kentsel dönüşüm için...

Yönetmeliğin mevcut olanı önemseniyor.

Mimari ve iklimsel farklılıklar nedeniyle de yeni yönetmeliğin uygulanmasındaki sıkıntılar, öteleme beklentileri süresince, Altepe tarafından Ankara’ya anlatılmıştı.

Altepe, Bakan Özhaseki’yle yapılan görüşmelerin çerçevesinde, yeni bir ötelemenin, bir kez daha gündeme geldiğini söylüyordu.

Büyükşehir Belediyesi’ne ait imar yönetmeliğinin, üst yönetmeliğe uygun olabilmesinde bir sorun veya sıkıntı olmadığını belirtiyor, ancak...

Vurguladığı...

“Görünen; uzatılacak!”

Bakan Özhaseki’nin 25 Ekim’de Bursa’ya gelişinde, yeni yönetmeliğin yeniden ileri bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceğine nokta koyması bekleniyor.


BURFAŞ’ta hedef artık ‘büyük’ ödül

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal tesis işletmecisi BURFAŞ, yerli ve yabancı ödülleriyle kalite ve güven belgeli bir belediye kuruluşu...

Türkiye Kalite Derneği’nin Ulusal Büyük Ödülü’nün, gelecek yıl kazanılabilmesi hedefleniyor. Öncesiyle halen Bursa Kalite Ödülü’ne adaylar arasında yer alıyor.

BURFAŞ Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy’la karşılaştığımızda, heyecanını paylaştı.


CHP’de Turgay Erdem komisyonda

Nilüfer Belediye Meclisi’nde, Gizem Elmas’ın CHP’den istifa etmesinin ardından, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin imar komisyonundaki üyeliği düştü.

Yılların deneyimine sahip Mimarlar Odası’nın eski başkanı; Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Erdem, üyeliğe getirildi.


‘Bursa malı’ vagonlara Erdoğan’la ‘tören’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın Bursa’daki toplu tören programı içerisinde, Büyükşehir Belediyesi’nin yerli Durmazlar’dan temin sürecini yürüttüğü yarım milyarlık 60 hafif raylı sistem vagonu ve 12 tramvay vagonu da yer alıyor.


Bursa Hakimiyet