Regnum 55 bin YTL'ye ev satmaya hazırlanıyor

Regnum 55 bin YTL'ye ev satmaya hazırlanıyorRegnum'un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, önümüzdeki dönemde 55 bin YTL'den başlayan fiyatlarla konut satışı gerçekleştireceklerini söylüyor.


Öztürk, "İstanbul, gayrimenkul yatırımlarında Avrupa'nın Çin'i olacak. Biz de, bu gelişimin içinde olacağız. 3 yılda 3 milyar dolarlık yeni yatırım yapacağız" dedi.


3 milyar dolarlık 9 proje başlatacağız 55 bin YTL'ye konut sahibi yapacağız


İstanbul, Bodrum, Londra ve Bulgaristan'da uygulamaya koyduğu konut projeleriyle dikkat çeken Regnum'un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, yatırımları ve Türkiye'deki konut sektörüne ilişkin görüşlerini Hürriyet Emlak Yaşam'a anlattı. Önümüzdeki dönemde 55 bin YTL'den başlayan fiyatlarla konut satışı gerçekleştireceklerini söyleyen Öztürk, "İstanbul, gayrimenkul yatırımlarında Avrupa'nın Çin'i olacak. Biz de, bu gelişimin içinde olacağız. 3 yılda 3 milyar dolarlık yeni yatırım yapacağız" dedi.


İstanbul'da Elitkent, Sky Residence, Astrum Towers, Bodrum'da Bargylia, Londra'da Helion Place, Sofya'da Tulip Residence ve Bansko'da Crystal adıyla uygulamaya koyduğu projelerle dikkat çeken Regnum, önümüzdeki üç yıl içinde 55 bin YTL'ye konut satıp, 3 milyar dolarlık 9 yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. Daha önce uygulamaya koyduğu kampanyayla, 48 bin YTL'den başlayan fiyatlarla İstanbulluları konut sahibi yapan Regnum'un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, arsa sahiplerine de mesaj vererek, "İstanbul'da arsası olan iki yıl daha beklesin. Fiyatlar yüzde 200'e varan oranda artacak" diye konuştu.


Önümüzdeki dönem uygulayacakları 9 yeni konut projesinin yanı sıra, Türk gayrimenkul sektörünün geleceğine yönelik görüşlerini de Hürriyet Emlak Yaşam'a anlatan Ufuk Öztürk, "Sadece belli bir gelir grubuna hitaben konut üretmiyoruz. Yelpazeyi geniş tutuyoruz. Böylece, tüm gelir gruplarına ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.


Müşterilerine yine kampanyaların da müjdesini veren Öztürk, "Önümüzdeki dönem başlayacağımz projelerde konut fiyatlarını 55 bin YTL'den başlatmayı planlıyoruz. 3 yılda 3 milyar dolarlık konut projesi yatırımı yapacağız" dedi. Arsa sahiplerine de bir mesaj veren Öztürk, "İstanbul'da arsası olan iki yıl daha beklesin fiyatlar yüzde 200'e varan oranda artacak" diye konuştu.


Hedef 3 Milyar Dolar Ciro


Türkiye başta olmak üzere İngiltere ve Bulgaristan'da bazı projeleri bulunduğunu söyleyen Ufuk Öztürk, 2008 yılında birçok projeye imza atacaklarını kaydetti. Öztürk, projeleri hakkında şu bilgiyi verdi: "Önümüzdeki dönemde 9 projenin startını vereceğiz. Bunlar sadece İstanbul'da olmayacak. Antalya, Bodrum ve  Ankara  gibi bölgelerde bazı projeler için düğmeye basacağız. İstanbul'da da arsa arayışlarımız sürüyor. Bunun yanı sıra, İstanbul Haramidere'deki Astrum Towers projemizin diğer fazları devreye girecek. 3 yıl içerisinde yapacağımız yatırımların toplamı 3 milyar doları bulacak."


Otel Yatırımları da Olacak


Sadece konut projeleri için yatırım yapmayacaklarını açıklayan Öztürk, "Ankara, İstanbul, Bodrum ve Antalya'daki çalışmalarımız içerisinde otel yatırımı da  bulunuyor. Turizm alanında bazı yatırımlar üzerinde çalışıyoruz. Rezidans için İstanbul ve Ankara'da çalışmalar yürütürken otel ve villa projeleri için Antalya ile Bodrum üzerinde yoğunlaşıyoruz" dedi. "Belli bir gelir grubuna hitap eden konut yapmıyoruz" diyen Öztürk konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz daha çok proje ve lokasyon bazlı yatırımlar üzerinde yoğunlaşmayı tercih ediyoruz. Çünkü bir gruba hitap eden konut üretmek çok akıllı bir yatırım değil. Bundan sonraki projelerimizde de bu stratejiyi izleyeceğiz. Ancak yine de farklılıklarımız olacak."


Arsa Fiyatları Yüzde 300 Arttı


Türkiye'de arsa fiyatlarının hızla arttığına dikkat çeken Ufuk Öztürk, bölgelere göre artışların yüzde 300'e kadar ulaştığını vurguladı. Bu yükselişin yeni konut           projelerine yansımasını ise kaçınılmaz olarak değerlendirerek, "Sektör temsilcilerinin  görüşü konut fiyatlarının arsaya ilişkin olarak artacağı yönde. Ancak bunun yanında Türkiye'de son dönemlerde alımda büyük bir durgunluk söz konusu. Yeni projelerde fiyatlar artarken stoğa bağlı olarak eski projelerde kampanyalarla satışlar olacak. Yani eski projelerin fiyatlarında yüzde 20'lik bir düşüş, yeni projelerde ise yüzde 30 oranında bir artış beklenebilir."


Denizin suyunu arıtıp yağmur suyu topluyoruz


SON dönemlerde bazı illerde küresel ısınma ile birlikte su sıkıntısı yaşanmaya başladığını da hatırlatan Ufuk Öztürk, "Projelerimizde de artık, küresel ısınmaya karşı önlem alıyoruz" dedi. Özellikle Bodrum'daki bazı projelerde deniz suyunu kullanma suyuna dönüştüren arıtma tesisleri kurduklarını dile getiren Öztürk, yağmur suyunu toplayıp çevre bakımı için kullanacaklarını da açıkladı. Bodrum'da su sıkıntısı yaşandığını anlatan Öztürk, "Bölgede deniz suyunu kullanma suyuna çeviren bir arıtma tesisi kuruyoruz. Tesisin projeye ek maliyeti yüzde 3 ile yüzde 5 arasında. Artık projelerde fark yaratıp çevreci konutlar üretmek gerekiyor. Bizde  yeni konutlarımızda bu konuya önem veriyoruz" dedi.


İstanbul Avrupa'nın Çin'i olacak


Konut sektörün de İstanbul'un daha çok yol alacağını söyleyen Regnum'un Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Öztürk, "Dünyadaki metropol şehirlerdeki konut projelerine bakınca, İstanbul'un daha çok yol alacağı kesin. Türkiye Avrupa'nın Çin'i olacaksa bunun yolu İstanbul'daki yatırımlardan geçiyor" dedi. Avrupa'da İstanbul gibi yoğun konut projesi üretilen başka bir şehir bulunmadığını da dile getiren Öztürk, "İngiltere Avrupa'nın çekim merkezi konumunda. Ancak arsa bulma olasılığı ve yeni konut üretmek çok zor. Bu yüzden yüksek katlı binalarla çözüm aranıyor. İstanbul'da Levent, Mecidiyeköy, Maslak ve Beşiktaş gibi bölgelerde de aynı sorun bulunuyor. Bu bölgelerde de çok katlı binalar ve küçük metrekareli daireler ile yeni projeler gelişecektir" diye konuştu.


Kampanyayla 3 günde 120 konut sattık


İstanbul'da düzenlenen Konut ve İşyeri Fuarı'nda düzenledikleri kampanyayla, İstanbul Haramidere'de uygulamaya koydukları  Astrum Towers projesinde konut fiyatlarını 48 bin YTL'ye kadar çektiklerini hatırlatan Ufuk Öztürk, 120 konutu 3 günde sattıklarını vurguladı. Fuar boyunca düzenledikleri bu kampanyanın gördüğü ilgiye de dikkat çeken Öztürk, "Bu tür kampanyaları yine yapacağız. Bizim için önemli olan müşterilere en kaliteli konutu uygun fiyatla satmak" dedi.


CEYHUN KUBURLU