19 / 08 / 2022

Safranbolu TOKİ projesinde anahtar teslimleri yapıldı!

Safranbolu TOKİ projesinde anahtar teslimleri yapıldı!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanı Saim Tiryaki, TOKİ tarafından Kirkille Mahallesi'nde inşa edilen konutların anahtarlarının teslim edildiğini söyledi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanı Saim Tiryaki,  TOKİ  tarafından Kirkille Mahallesi'nde inşa edilen konutların anahtarlarının teslim edildiğini açıkladı. Tiryaki, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ tarafından evi olmayan emeklilerin ev sahibi olması için birçok konut inşa ettiğini açıkladı. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Karabük merkez Belen Mahallesi'nde bin 114 konutun temelinin de atıldığını ifade eden Tiryaki, şunları söyledi;

"Çalışmalar tüm hızıyla ve sorunsuz ilerliyor. Kayıtlarımız devam etmektedir. Kura çekim tarihi belirlendiği zaman üyelerimize bilgi verilecek. Belen Mahallesi'ndeki TOKİ bittikten sonra Safranbolu'da yeniden emeklilerimiz için konutlar inşa edilecek. Bu konuyla ilgili bilgilerin takipçisiyiz. Emeklilerimize yönelik başlatılan bu projelerin hayata geçmesini sağlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletvekillerimize ve TOKİ başkanımıza teşekkür ederiz." dedi.