Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesinin 2. etap görüşmeleri başlıyor!

Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesinin 2. etap görüşmeleri başlıyor! Sahabiye Kentsel Dönüşüm projesinin 2. etap görüşmeleri başlıyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, birinci uygulama etabı inşaatı hızla devam eden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesinin ikinci etap uzlaşma görüşmelerinin 28 Mayıs’tan itibaren başlayacağını açıkladı. 


Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nde birinci etabın inşaat çalışmalarına temel atma töreni dahi yapmadan başladıklarını ve hızla devam ettiklerini dile getirdi. 

Sahabiye Projesi’nin Kayseri belediyecilik tarihinin en kapsamlı ve en büyük projesi olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çelik, projeyi en iyi şekilde tamamlamak için azami gayretle çalıştıklarını belirtti. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi’nin birinci uygulama etabı şantiye alanında 150 kişi ile inşaatın hızla ilerlediğini söyleyen Başkan Çelik, “Bir blokta zemin temel atma çalışmaları, ikincisinde demir ve betonlama, üçüncüde -2’deki birinci otoparkın çalışmaları, diğer blokta üst tabliye çalışmaları ve ayrıca ikinci otoparkın -1’deki çalışmaları sürüyor. Proje takviminin önünde ilerliyoruz. Şu anda dört kule vinci ile Kayseri’nin en büyük konut inşaat şantiyesi durumunda. Azami gayretle projemiz ilerliyor” dedi.

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 2. Uygulama Etabında uzlaşma görüşmelerinin 28 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayacağını da dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Vatandaşların kentsel refah ve yaşam kalitesini artıracak olan; huzurlu ve güvenli, sosyal alanları bulunan; şehrimize mimari ve sosyal anlamda değer katacak dönüşüm projesinin 2. uygulama etabı Bakanlar Kurulu Kararı ile 11 Nisan 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Projenin 2. Uygulama Etabı; Açık Sokak, Boylar Sokak, Yıldırım Caddesi ile Prof. Fevzi Fevzioğlu caddesi arasında kalan alan olacak. 1. uygulama etabının devamında, risk taşıyan binaların yoğunlaştığı bu bölgede, yaklaşık 42 bin metrekarelik alanda 87 adet bina ve bu binalarda 515 adet konut, 51 adet işyeri olmak üzere toplam 566 adet bağımsız bölüm bulunuyor. 2. Uygulama Etabında bulunan tüm hak sahipleri 28 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Büyükşehir Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’ne başvuru yapabilecekler” dedi.