Sakarya Yeni Hal projesi ihaleye çıkıyor!

Sakarya Yeni Hal projesi ihaleye çıkıyor! Sakarya Yeni Hal projesi ihaleye çıkıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak Yeni Hal ihaleye çıkıyor. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu hal kompleksi yapım ihalesine 24 Mart Perşembe günü çıkacaklarını duyurdu.Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından sebze ve meyve sektörü esnafına müjdesi verilen yeni hal kompleksi için gerekli adımlar atılıyor. Daha önce Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali arazisi için satış ihalesine çıkılmış, Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yeni bir hal binasının inşa edileceği müjdelenmişti. Başkan Toçoğlu bölge esnafı ile bir araya geldiği toplantıda projeye son halini esnaf ile birlikte vermiş, yeni hal yapım ihalesini kısa süre içerisinde gerçekleştireceklerini açıklamıştı.


SEKTÖRÜN YILDIZI PARLAYACAK


Yeni hal kompleksi yapım ihalesine 24 Mart Perşembe günü çıkacaklarını duyuran Başkan Zeki Toçoğlu, “Hal esnafımızla yeni hal kompleksi için yola çıktığımızda asıl mesleği yapan esnafımızın mağduriyet yaşamayacağını ifade etmiştik. Gerek mevcut hal arazinin satışı gerekse de yeni hal için projelendirme aşamasında daima sektör çalışanlarımızla birlikte hareket ettik. Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yeni bir hal kompleksi inşa edeceğiz. Projeyi daha önce de kamuoyuna açıkladık. 24 Mart Perşembe günü projenin ihalesine çıkıyoruz. Şehrimize ve sektör esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.


96 DÖNÜME YENİ HAL


Yeni Hal binasının Sakarya’ya yakıştığını belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Yeni hal kompleksi yaklaşık 96 dönümlük alanda inşa edilecek. İçerisinde farklı metrekare ölçümlerine sahip dükkanlar, sosyal alanlar ve bölgede ticaret yapacak esnafımızın ihtiyaçlarına dört dörtlük çözümler getirecek bölgelerin yer aldığı bir proje inşa edeceğiz. Proje aşamasında sektörün ihtiyaçları ve gerekliliklerini göz önüne aldık. Esnafımızla yapmış olduğumuz görüşmelerde de yeni hal için hiçbir boşluk kalmaması gerektiği fikrini öne çıkarmıştık. Bina vücut bulduğunda Sakaryamıza yakışan bir tesis olduğunu birlikte göreceğiz” diye konuştu.


TEKLİF İÇİN SON GÜN 24 MART


Yapım işi ihalesine katılacak isteklilerin son tekliflerini 24 Mart Perşembe günü saat 13.00’a kadar alacaklarını aktaran Başkan Zeki Toçoğlu, “Yeni halle birlikte esnafımızın, şehrimizin kazanmasını istiyoruz. İnşallah çağın gerekliliklerine uygun, sektör adına önemli bir farkındalık oluşturacak bir çalışmaya imza atacağız. Bu vesileyle bir kez daha ortak akılda buluşma arzusunda olan hal esnafımızı tebrik ediyorum. Yaşadığımız bu olumlu gelişmelerin şehrimiz adına hayırlar getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.


Hürriyet Yerel


Haber Sakarya Halk Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından sebze ve meyve sektörü esnafına müjdesi verilen yeni hal kompleksi için gerekli adımlar atılıyor.


Daha önce Büyükşehir Belediyesi Sebze ve Meyve Hali arazisi için satış ihalesine çıkılmış, Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yeni bir hal binasının inşa edileceği müjdelenmişti. Başkan Toçoğlu bölge esnafı ile bir araya geldiği toplantıda projeye son halini esnaf ile birlikte vermiş, yeni hal yapım ihalesini kısa süre içerisinde gerçekleştireceklerini açıklamıştı.


Yeni hal kompleksi yapım ihalesine 24 Mart Perşembe günü çıkacaklarını duyuran Başkan Toçoğlu, “Hal esnafımızla yeni hal kompleksi için yola çıktığımızda asıl mesleği yapan esnafımızın mağduriyet yaşamayacağını ifade etmiştik. Gerek mevcut hal arazinin satışı gerekse de yeni hal için projelendirme aşamasında daima sektör çalışanlarımızla birlikte hareket ettik. Arifiye Kirazca Mahallesi’ne yeni bir hal kompleksi inşa edeceğiz. Projeyi daha önce de kamuoyuna açıkladık. 24 Mart Perşembe günü projenin ihalesine çıkıyoruz. Şehrimize ve sektör esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.


Sakarya Halk Gazetesi