25 / 05 / 2022

Sakarya'da 45 milyon TL'lik altyapı projesi başlıyor!

Sakarya'da 45 milyon TL'lik altyapı projesi başlıyor!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (SASKİ) Rüstem Keleş, Ferizli ve Söğütlü kanalizasyon ve içme suyu hattı projesinde çalışmaların yakın zamanda başlayacağını açıkladı.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü (SASKİ) Rüstem Keleş, Ferizli ve Söğütlü kanalizasyon ve içme suyu hattı projesinde çalışmaların yakın zamanda başlayacağını açıkladı.


Başkan Rüstem Keleş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “SASKİ olarak şehrimizin altyapı geleceğini güvence altına almak için planladığımız projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda tüm ilçelerimizde kanalizasyon, atıksu, içme suyu ve yağmursuyu hattı çalışmalarımız devam ediyor. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için hazırladığımız proje kapsamında bölgenin kanalizasyon ve içme suyu hatlarını yenileyeceğiz. 45 Milyon liralık yatırımla Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizi sağlam altyapıya kavuşturacağız. Sakarya’yı sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturmak için planladığımız tüm projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Daha önce müjdesini verdiğimiz projede çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için hazırladığımız proje kapsamında bölgeye 45 Milyonluk yatırım yaparak 120 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa edeceğiz. Ayrıca Söğütlü’ye 40 kilometrelik içme suyu hattı da kazandıracağız. Projeyle Ferizli ve Söğütlü’nün altyapısını yenilemiş olacağız. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.


Proje ile bölgede atıksu sorununu tamamen ortadan kaldıracaklarını belirten Keleş, “İnşa edeceğimiz 120 kilometrelik kanalizasyon hattı, 13 terfi merkezi aracılığıyla karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacak. Bölgede tamamen entegre bir sistem kuracağız. Projemizin tamamlanmasıyla Ferizli ve Söğütlü’de atıksu sorunu yaşanmayacak. Ayrıca proje kapsamında Söğütlü’nün içme suyu geleceğini güvence altına alacak 40 kilometrelik içme suyu hattı inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalarına başlayacağımız proje ile Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizi sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.


Milliyet 


Haber Anayurt Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı ;


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, daha önce müjdesi verilen Ferizli ve Söğütlü kanalizasyon ve içmesuyu hattı projesinde çalışmaların yakın zamanda başlayacağını açıkladı. Rüstem Keleş, “SASKİ olarak şehrimizin altyapı geleceğini güvence altına almak için planladığımız projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda tüm ilçelerimizde kanalizasyon, atıksu, içmesuyu ve yağmursuyu hattı çalışmalarımız devam ediyor. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için hazırladığımız proje kapsamında bölgenin kanalizasyon ve içmesuyu hatlarını yenileyeceğiz. 45 Milyon liralık yatırımla Ferizli ve Söğütlü ilçelerimizi sağlam altyapıya kavuşturacağız” şeklinde konuştu.


SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Sakarya’yı sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturmak için planladığımız tüm projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Daha önce müjdesini verdiğimiz projede çalışmalarımız kısa süre içerisinde başlayacak. Ferizli ve Söğütlü ilçelerimiz için hazırladığımız proje kapsamında bölgeye 45 Milyonluk yatırım yaparak 120 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa edeceğiz. Ayrıca Söğütlü’ye 40 kilometrelik içmesuyu hattı da kazandıracağız. Projeyle Ferizli ve Söğütlü’nün altyapısını yenilemiş olacağız. Bölgemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.Anayurt