Sakarya'da yeni imar planları kabul edildi!

Sakarya'da yeni imar planları kabul edildi!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı dün gerçekleştirdi. İlave 13 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 58 gündem karara bağlandı.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nı dün gerçekleştirdi. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlığında toplandı.

 

Büyükşehir Aralık Meclisi’nde 58 madde meclis üyelerinin oylarına sunuldu. 18 ve 38. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. 

 

39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ve 47. maddeler oy birliğiyle kabul edildi. 48. madde Hukuk Komisyonu’na, 49 ve 57. maddeler arasındaki 9 maddenin ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesi oy birliğiyle kabul edildi. 58. madde ise görüşülmek üzere SASKİ Genel Kurulu’na oy birliğiyle havale edildi. 

 

57. madde kapsamında şehirde bulunan yeni duble yollardan birine ya da mevcut cadde isimlerinden birinin adının Kudüs Caddesi olarak değiştirilmesi AK Parti ve MHP gruplarıyla ortak teklif edildi. Madde; İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na görüşülmesi üzerine oy birliğiyle havale edildi.