Salih Tatlıcı'nın 3 milyar dolarlık miras kavgasında sona gelindi!

Salih Tatlıcı'nın 3 milyar dolarlık miras kavgasında sona gelindi! Salih Tatlıcı'nın 3 milyar dolarlık miras kavgasında sona gelindi!

Yaptığı işlerle 20 yılda Türkiye'nin ve dünyanın sayılı zenginleri arasına girmeyi başaran iş adamı Salih Tatlıcı'nın miras davasında sona gelindi...
1960'larda İstanbul'da tatlıcılık sektörüne giren ve 20 yılda dünyanın sayılı zenginleri arasına girmeyi başaran iş adamı Mehmet Salih Tatlıcı'nın miras kavgası 8 yıldır sürüyordu ve artık sona gelindi. 3 milyar dolarlık miras kavgasında mahkeme ikinic eş Nurten ve oğlu Uğur Tatlıcı'ya 2 hafta süre verdi ve paylarına düşen gayrimenkulleri seçmelerini istedi.

 

 

"Ya satın ya paylaştırın"


Miras kavgası, Mehmet Salih Tatlıcı'nın ilk eşinden olan 2 oğlu ve 1 torunu arasında başlamış ve 8 yıl sürmüştü.Miras davasının tamamlanmasının ardından, taraflardan Mehmet Tatlıcı paylaşım için avukatı Sibel Engin aracılığıyla mahkemeye başvurdu. Mehmet Tatlıcı, mirasta yer alan 50 gayrimenkulün paylaştırılmasını, paylaştırılması mümkün olmayanların da satılarak paydaşlığın bitirilmesini istedi.

 

 

İş adamı Mehmet Salih Tatlıcı'nın miras davası önceki gün İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görüldü. Davanın avukatı Sibel Engin, mirasçıların paylarının belli olduunu söyledi. Avukat Engin, Nurten Tatlıcı ve oğlu Uğur'un seçim haklarını kullanmalarını istedi. Nurten ve Uğur Tatlıcı'nın avukatı ise kesinleşen vasiyetnamede Mehmet Salih Tatlıcı'nın "Mirasçılarım hiçbir şekilde ortaklığın giderilmesi yoluna gitmesinler" vasiyetinde bulunduğunu belirterek, Nurten ve Uğur Tatlıcı'nın da seçimlik hakkını kullanmayacağını ve davanın reddini istedi.

 

 

2 hafta süre verildi


Dün görülen mahkeme Nurten Tatlıcı ile Uğur Tatlıcı'nın seçim haklarını kullanması için 2 haftalık kesin süre verdi ve davayı erteledi. Anne oğlu şimdi mirastaki gayrimenkullerden istediklerini seçtikten sonra geri kalan gayrimenkullerdeki haklarının parasını diğer mirasçılardan isteyecekler.

 

 

 

Şişli’deki Tat Towers, dava nedeniyle yıllardır boş duruyor

 

 

Salih Tatlıcı kimdir?

 

 

Habertürk