Çukurova Balkon

Samatya'ya deniz havuzu geliyor!

Samatya'ya deniz havuzu geliyor! Samatya'ya deniz havuzu geliyor!

AKP Fatih Belediye Başkan Adayı Turan, Fatih'te özellikle gençlerin sportif alanlara ve faaliyetlere rahat ulaşması için projeler geliştirdiklerini söyledi. Turan, Samatya kıyısına deniz havuzları yapacaklarını açıkladı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı Ergün Turan, seçim çalışmalarını hızlandırdı. Fatih ilçesinin Samatya kıyısında gençlerin denizle bulaşacağı deniz havuzları projesini açıklayan Ergün Turan, "Proje hazır, gençler burada kontrollü ve güvenli bir şekilde yüzebilecek" dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre; Turan, en büyük planlamalarının Fatih’te yaşayan gençlerin sportif alanlara ve faaliyetlere ulaşmasını sağlamak olduğunu söyledi. Turan, "Fatih’in bir tarafı kara surları bir tarafı da denizle çevrili ama gençlerin denize güvenli bir şekilde girmeleri için bir yer yok. Şu andaki en büyük düşüncemiz şu; denizde kontrollü olarak, altından deniz suyunun geçtiği büyük bir platform oluşturmak. Gençler bu platformun üzerinde güneşlenip, denize girebilecek" ifadelerini kullandı. 

"GENÇLERİ DENİZLE BULUŞTURACAĞIZ"

Turan, projenin hazır olduğunu müjdeledi. Turan, "Projeyi hazırladık, inşallah Marmara Deniz’i tarafında sahilin temiz olduğu iki üç nokta tespit ediyoruz, bunun bir tanesini ilk etapta kuracağız. Aileler de bu deniz havuzlarına çocukları geldiği zaman, hem can güvenliği hem de emniyeti açısından bir şey olmayacağını bildiği için rahat edecek. İnanıyoruz ki Fatih’teki gençler geçmişte olduğu gibi denizle buluşmuş olacaklar" şekline konuştu.

KONTROLLÜ VE GÜVENLİ DENİZ HAVUZU

Denizin içinde havuzların, platformların olacağını ifade eden Turan, projenin denizin içinde ve deniz suyu olacağını söyledi. Turan, güvenlik görevlileri ve can kurtaranların da görev yapacağını ve gençlerin güvenli, kontrollü bir şekilde yüzebileceğini belirtti. Seçildiği takdirde 1 Nisan’dan başlayarak Fatih’i ayağa kaldıracaklarını söyleyen Turan, "Gençler şimdi de gelip bazı yerlerden denize girebilir ama kumsal yok, taşların üzerinden geçmek zorundalar. Bunun getirdiği bir takım güvenlik zafiyetleri de var. Kontrollü havuz yapacağımız. Yüzer platform üzerinde bir alan olacak" ifadelerini kullandı. 

"SEÇİLDİKTEN SONRA İLK İŞİMİZ PROJEYİ HAYATA GEÇİRMEK"

Projenin Fatihe yeni bir değer de katacağını söyleyen Turan, sözlerine şöyle devam etti; "Seçildikten son ilk işimiz bu projeyi hayata geçirmek. Biz Fatih’i tekrar yaşamın merkezi yapmak istiyoruz. Fatih bizim medeniyetimizin doğduğu yer. Sosyal dokuyu güçlendirmemiz lazım. Bunun için de gençlerin ve kadınların burada yaşantılarını kolay kılacak, keyifli hale getirecek yatırımlar ve icraatlarda bulunacağız. Fatih ile ilgili en büyük hayalimiz, ilçeyi önümüzdeki 5 yıl içinde eski muhteşem günlerine kültürün, sanatın, bilimin, konuşulduğu bir yer haline çevirmek"