Samsun İlkadım'da kentsel dönüşüm için adım atıldı!

Samsun İlkadım'da kentsel dönüşüm için adım atıldı! Samsun İlkadım'da kentsel dönüşüm için adım atıldı!

Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, kentsel dönüşüm projeleri ve yatırımlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Tok, ''İlkadım’ın kaderini değiştirecektir"Samsun İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok,  Hastane Mahallesi'nde oturan vatandaşlarla bir araya geldi. Yıllardır beklenen kentsel dönüşümün ilk adımını attıklarını belirten Tok,  "Hastane ve Kökçüoğlu’ndaki yerinde dönüşüm İlkadım’ın kaderini değiştirecektir" diye konuştu.


İlkadım’daki yatırımlardan bahseden Başkan Tok, vatandaşların Hastane Mahallesi’ndeki yerinde dönüşümle ilgili merak ettikleri konuları cevaplandırdı. 


Tok, "2005 yılında ilk belediye başkanlığım döneminde Kökçüoğlu ve Hastane Mahalleri için kentsel dönüşüm kararı aldık. O yıllarda emsal değerini 4’e çıkartarak inşaat haklarınızı yükselttik. Yani inşaat hakkı diğerlerine göre 3 kat daha fazla. Bu iki mahallede, 11 kat konut yapma hakkı kazandırdık. Şu an yerinde dönüşüm için önünüzde hiçbir engel yok. Vatandaşlarımız bir araya gelerek, müteahhitle anlaşarak konutunu yapabilir duruma geldi. İlkadım Belediyesi olarak bu işin başında olacağız. Müteahhitler ile sizin aranızda aracı olmak suretiyle organizasyonda olmak istiyoruz. Bu işin kontrolünü biz yapacağız. Planlamada iki tane 25 metrelik bulvar var. Yollar 15 metreden az değil. Geniş yollar, geniş yeşil alan. Denizi ve şehri en iyi noktadan gören bu iki mahallede yapılacak olan ’Yerinde Dönüşüm’le Hastane ve Kökçüoğlu Mahallesi, herkes tarafından tercih edilen bir merkez olacak. Şehir meydanına 5 dakika uzaklıkta, konforlu daireleri, otoparkı, alışveriş merkezi, yeşil alanı, oyun parkı ve sosyal donatı alanları ile sizlerin yaşam standartları yükselecek" şeklinde konuştu.Milliyet