03 / 06 / 2023

Sandalet Evleri'nde yaşam başladı

Sandalet Evleri'nde yaşam başladı

Eski Roma mimarisiyle, modern yapı teknolojilerinin harmanlanmasıyla ortaya çıkan Bodrum Sandalet Evleri'nde, tamamı koy manzaralı 82 daire bulunuyor.Konsept tasarımını modacı Cemil İpekçi'nin gerçekleştirdiği Yapı Endüstrisi'nin Bodrum Sandalet Evleri'nde yaşam 31 Ağustos'ta başladı.

Sandalet Evleri'nin en önemli özelliği el işçiliğinin ön planda tutulması. Mimarisinde sanatsal çizgilerin ağır bastığı proje Göltürkbükü'nde toplam 33 bin metrekarelik alan üzerine inşa edildi. Arazinin 29 bin metrekarelik alanı sosyal tesisler ve yeşil alan için ayrıldı.

Projede daireler, 1300 dolar metrekare fiyatı üzerinden satıldı. Evlerin büyüklükleri 100 metrekare ile 200 metrekare arasında değişiyor. Projede, Roma havuzu ve tropik havuz olmak üzere iki büyük havuz, köy meydanı, market, asmalı kahve, Sandalet Müzesi, restoran bulunuyor. İnşaat sektöründe 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Süha Yılmaz tarafından 2002 yılında kurulan Yapı Endüstrisi, 1 Eylül'de 5. kuruluş yıldönümünü kutladı. İstanbul ve Bodrum'da bir kısmı biten, bir kısmı devam eden 11 ayrı projeyle toplam 1024 konut üreten firmanın projelerindeki en önemli ortak nokta, doğal yapıyı korumaya yönelik peyzaj çalışmaları yapması. (Referans)
Geri Dön