Şanlıurfa Karaköprü’ye 2 yeni köprü!

Şanlıurfa Karaköprü’ye 2 yeni köprü!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan ve Karaköprü'de bulunan sulama kanalları üzerine yapacağı 2 adet çelik köprünün inşaatına başladı.Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kentin trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacak olan ve Karaköprü'de bulunan sulama kanalları üzerine yapacağı 2 adet çelik köprünün inşaatına başladı.


Karaköprü ve Haliliye ilçelerinde yaşanan trafik yoğunluğunun önemli ölçüde azaltacak olan 2 adet çelik köprü, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bulvarları da bir birine bağlayarak trafik akışını rahatlatacak. 1861 dönümlük GAP Vadisi Projesini de bir birine bağlayacak olan 36 metrelik ve 25 metrelik 2 adet çelik köprünün yapım çalışmalarına başlayan Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü ve Haliliye ilçesindeki trafik yoğunluğunu birbirine bağladığı bulvarlarla birleştirecek. ‘GAP Vadisi Cazibe Merkezi’ projesiyle bütünleşik olan ve anahtar rol alacak olan çelik köprüler, bölgenin ulaşım ve erişim ayağını da oluşturuyor. GAP Vadisi etrafından geçen ve bölge ulaşımını olumsuz etkileyen ana sulama kanalı üzerinde yapılmaya başlanan 2 adet çelik köprü sayesinde proje kapsamında inşa edilen tesislere kolaylıkla ulaşım imkanı sağlanacak. Ayrıca Şanlıurfa-Mardin çevre yolu üzerinde oluşan trafik yoğunluğunu da minimize edecek olan çelik köprüler, vatandaşların rahat bir şekilde ulaşımını sağlayacak.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin göreve geldiği günden bu yana yakından ilgilendiği ve GAP Vadisi Projesi için Karacadağ Kalkınma Ajansından aldığı hibe sonucunda yapımına başlanan Köprülerin 250 günde bitirilmesi planlanıyor.Hürriyet