25 / 05 / 2022

Şanlıurfa Siverek'te arazi kavgası!

Şanlıurfa Siverek'te arazi kavgası!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 1 dönümlük arazi için kavga çıktı. Yuvar Mahallesi’ndeki kavgada 1’i ağır 7 kardeş yaralanarak hastaneye kaldırıldı.Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bir dönümlük arazi nedeniyle yaşanan kavgada 1’i ağır 7 kardeş yaralandı.

Alınan bilgilere göre, ilçeye 15 kilometre uzaklıktaki Yuvar Mahallesi’nde aralarında tarla sürme meselesi yüzünden tartışma başlayan Gülalan kardeşler, bir süre sonra taşlı sopalı kavgaya tutuştu. Diğer aile bireylerinin de araya girmesiyle büyüyen kavga, Jandarmanın müdahalesiyle sona erdi.


Kavga sırasında taş ve sopa darbeleriyle yaralanan Hamit, Şeyhmus, Ahmet, Yusuf, Ferit, Cebrail ve Ramazan Gülalan adlı kardeşler, ambulanslarla Siverek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tarafların hastanede yeniden kavga etmesi ihtimaline karşı bazı yaralılar Hilvan Devlet Hastanesine sevk edilirken, polis ve jandarma tarafından önlem alındı.


Kafasından aldığı darbeyle ağır yaralanan Hamit Gülalan Şanlıurfa’ya sevk edilirken, Jandarma mahallede güvenlik önlemi aldı.


Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, kavgaya karıştığı iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı.


Milliyet