26 / 06 / 2022

Şanlıurfa’da 300 konut yıkılıyor!

Şanlıurfa’da 300 konut yıkılıyor!

Şanlıurfa’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında deprem riski bulunan 300 konut yıkılıyor. Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Yahya Ürün, çalışmalarla ilgili son durumu değerlendirdi.Şanlıurfa’da kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yer alan 300 konutun yıkılmasına karar verildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Refahiye Mahallesindeki deprem riski bulunan 300 konutun yıkımına başlandı. 


Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı ekipleri tarafından iş makineleri yardımıyla yıkılan binaların  çevredeki mahalle sakinlerinin etkilenmemesi için itfaiye ekipleri tarafından sürekli olarak su püskürtülüyor.


Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Yahya Ürün, alanda yapılan yıkım çalışmalarını yerinde inceledi. 


Ürün, açıklamasında, "Büyükşehir Belediyesi olarak kentsel dönüşüm projelerimize devam ediyoruz. Şanlıurfa’da 300 konutlar olarak bilinen lojmanların yıkım işlemini gerçekleştiriyoruz. Buradaki yapılarımızın bir çoğu risk oluşturmaktadır. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız planlama çerçevesinde hali hazırda devam eden Eski Sanayi Sitesi Kentsel Dönüşüm Projesi, Yeşildirek Kentsel Dönüşüm Projelerimiz devam etmektedir. Eyyübiye ve Haliliye Belediyesi içerisindeki gecekondu alanlarındaki çalışmalarımızda sürüyor. Halkımızın merakla beklediği Yeşildirek Mahallesindeki Karayollarına ait mülkiyet sorununu çözdük ve projelerini revize ettik. Şu an Yeşildirek’te de Emlak ve İstimlak Dairesi ile TOKİ’deki yetkililer çalışmalarını sürdürüyorlar” ifadelerini kullandı.
Milliyet