Şanlıurfa’da park ve yeşil alan çalışması yapılıyor!

Şanlıurfa’da park ve yeşil alan çalışması yapılıyor!

Şanlıurfa’yı yeşillendirmek adına kent merkezi ve ilçelerde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar ve Maşuk TOKİ’deki başlamış olduğu peyzaj, ağaç dikimi ve park çalışmalarında sona geldi.


Şanlıurfa’yı yeşillendirmek adına kent merkezi ve ilçelerde çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar ve Maşuk TOKİ’deki başlamış olduğu peyzaj, ağaç dikimi ve park çalışmalarında sona geldi.


Maşuk bölgesinde  TOKİ  tarafından yapılan yeni yaşam alanında çevre düzenlemesi, park çalışması başlatan ekipler, son donatılarla yeşillendirme çalışmasını tamamlıyor. Bölgede 52 bin metrekare yeşil alan inşa eden Büyükşehir Belediyesi, 42 oturma bankı, 24 piknik masası, 2 adet basketbol sahası ve bin 37 adet süs bitkisi ile ağaçlandırma çalışması yaptı. Büyükşehir Belediyesi, Ceylanpınar ilçesinde başlatmış olduğu 20 bin metrekarelik parkı da hizmete sunmaya hazırlanıyor.


Sona gelinen çalışmalar kapsamında 20 bin metrekare üzerine, oturma alanları, kamelyalar, çocuk oyun alanları ve spor aletleri yapımını tamamlayan ekipler, ilerleyen günlerde parkın yeşillendirme çalışmalarını da yapacak.


Hürriyet Yerel