17 / 08 / 2022

Saraycık’ta 20 bin konutluk dönüşüm başlıyor!

Saraycık’ta 20 bin konutluk dönüşüm başlıyor!

Dev yatırımlar hayata geçiren Sincan Belediyesi Ankara’nın yeni çekim merkezi haline geliyor. Büyümeini sürdüren Sincan, projeler tamamlandığında Ankara’nın batısında yeni yatırımlar ile yükselecek. Sincan’ı her daim ileriye taşımayı kendine hedef edinen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, Saraycık Kentsel Yenileme projesi çalışmalarını hızla sürdürüyor. İlçede önümüzdeki süreçte Saraycık’ta yepyeni bir şehir kurulacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile iş birliğinde yürütülen projede 20 bin konut yenileme kapsamına alınacak. Mülk sahibi vatandaşların beklentileri de dikkate alınarak hazırlanan Saraycık Kentsel Yenileme Projesi ile 6 bin konutta 30 bin kişiye yaşam alanı sunulacak. 

Saraycık yeniden ayağa kalkıyor
Sincan’da önceliğin hızlı büyümenin getirdiği planlama olduğunu belirten Başkan Ercan, “Sincan çok hızlı göç alan bir bölge. Bir anda genişleme sahasının nüfuslaştığını görüyoruz. Planlı kentleşme konusunu önemsediğimiz için  TOKİ  ile beraber Saraycık’ta 20 bin konutluk kentsel yenileme projesi yürütüyoruz.” dedi. Başkan Ercan TOKİ ile beraber Saraycık’ta 20 bin konutluk kentsel yenileme projesinin 6 binini TOKİ; geri kalanı da özel şahıslar eliyle yapılacağını belirtti.