Sarıgöl’ün çehresi 150 gün sonra değişiyor!

Sarıgöl’ün çehresi 150 gün sonra değişiyor!Sarıgöl’ün cadde ve sokaklarında yayaların ulaşımlarını kolaylaştırmak için parke taşların sökülmesine başlandı. Ardından araçlar için de cadde ve sokaklara sıcak asfalt atımına başlanacağı açıklandı.


Sarıgöl’ün cadde ve sokaklarında yayaların ulaşımlarını kolaylaştırmak için parke taşların sökülmesine başlandı. Ardından araçlar için de cadde ve sokaklara sıcak asfalt atımına başlanacağı açıklandı. MHP’li Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, ilçe içinde yapılan çalışmalar hakkında şunları söyledi:

"Sarıgöl’de başlatılan çalışmalarımız iki bölümde olacak. İlki Sarıgöl’ün girişi olan Alaşehir Caddesinden Hükumet Konağı önüne ikincisi de Hükümet Konağı önünden, Şehit Esin Caddesi, Tırazlar Caddesi, Halis Selçuk Caddelerindeki parke taşların sökülmesine başlandı. Çalışmalar 150 günde tamamlanacak. Sarıgöl’de 40 bin Metrekarelik alanda parke taş sökümü yapılacak.’’ dedi. Parke taş sökümünden sonra, ardından sıcak asfalt atılacağını belirten MHP’li Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk’’ Vatandaşlarımızdan güzel bir Sarıgöl için biraz sabır bekliyorum. Birinci bölümde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Sarıgöl’ün girişinden Hükümet Konağı önüne kadar olan bölümüne sıcak asfalt atacak. İkinci bölümde Hükümet Konağı önünden başlayarak, Şehit Esin Akay Caddesi, Tırazlar Caddesi’nin de devam edecek sıcak asfalt Tırazlar Köprüsüne kadar Sarıgöl Belediyesi tarafından yapılacak.’’

Selçuk, bu çalışmalar içerisinde Halis Selçuk Caddesi’nin de sıcak asfalt atılacağını belirterek, "Sıcak asfalt atılan caddelerimizin kaldırımları mermerden, kaldırımlar dekoratif ışıklandırma yapılarak ilçemiz güzel görünüm kazanacaktır" dedi.


Milliyet