'Satma değil alma zamanı'

'Satma değil alma zamanı'

Doğuş Grubu Başkanı Şahenk `Dönemi fırsat görerek yeni otellere bakıyoruz' dedi.


DOĞUŞ Grubu Başkanı Ferit Şahenk, turizm yatırımlarının yeterli olmadığını yeni oteller için kriz ortamını fırsat olarak gördüklerini söyledi. Şahenk marinalar ve bugün ellerindeki 6 otelin turizm yatırımları için yeterli olmadığını belirterek, `Yeni otellere potansiyel olarak bakıyoruz bilhassa arkadaşlarımız şu anda dünyanın içinde olduğu dönemi de zannediyorum fırsat olarak kullanacaklar' dedi.

POTANSİYEL VAR

İSTANBUL'UN önemli simgelerinden biri olan ve romancı Kerime Nadir ve şair Abdülhak Hamid Tarhan önemli simalara ev sahipliği yapan Maçka Palas, Doğuş yatırımı olarak `Park Hyatt İstanbul-Maçka Palas' adıyla 7 Kasım 2008'de açılacak. Yeni otel yatırımının yaklaşık 55 milyon dolar olduğunu kaydeden Ferit Şahenk, Türkiye'nin yılda ortalama 25 milyon civarında turist ağırladığını, ancak çok daha fazla ağırlama potansiyeli bulunduğunu ifade etti. Şahenk şöyle konuştu `Bu potansiyeli kullandıkça ülkemizi dünyaya daha iyi tanıtma imkanı bulacağımızı tahmin ediyorum turizm yaşam standartlarının yükselmesine katkıda bulunuyor. Doğuş Grubu olarak biz de küresel koşullar ne olursa olsun turizmimize katkıda bulunmak adına üzerimize düşeni yapmaktan hiçbir zaman çekinmeyeceğiz. Turizm sektörümüzdeki yeni yatırımlarımızda marinalar da ön plana çıkacaktır. Şu anda üzerinde çalıştığımız 2009'da hizmete girecek olan 1200 yat kapasiteli Didim Marina projemiz var. Ardından başlatmayı düşündüğümüz bir diğer projemiz de D-Marin Dalaman.'

Yeni otele özel parfüm ve beste

YENİ otelde 90 oda yer alıyor. 50-250 metrekare arasında değişen odalarda Ara Güler imzalı eski İstanbul fotoğrafları yer alıyor. Ünlü parfüm tasarımcısı Blaise Mautin, yeni otel için özel koku tasarlarken, Mercan Dede de otelin müzik altyapısını oluşturuyor. Mercan Dede'nin otel misafirleri için hazırladığı yeni besteleri de bulunuyor.

Star