Çukurova Balkon

Sea Pearl Evleri satışta! Metrekaresi 7 bin 200 dolar!

Sea Pearl Evleri satışta! Metrekaresi 7 bin 200 dolar! Sea Pearl Evleri satışta! Metrekaresi 7 bin 200 dolar!

İstanbul Ataköy’de inşa edilen gayrimenkul projesi Sea Pearl’de konutlar satışa çıktı. Projede evlerin ortalama metrekare satış fiyatı 7 bin 200 dolar.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


ATAKÖY sahilde hayata geçecek deniz incisi anlamına gelen Sea Pearl gayrimenkul projesinde resmi satışlar dün başladı. Daha önce Dubai ve Fransa’da tanıtımı yapılan proje Kuzu Grup ve Qatar Diyar, Sinpaş Holding ve Eksim Holding’in ortak olduğu Kat Gayrimenkul ortaklığıyla inşa edilecek.


2008 yılında TOKİ’nin ihalesi ile yapılaşmaya açılan alan, konumu nedeniyle tartışmalara neden olmuştu. Proje Eylül 2014’de mühürlenmiş, sonrasında tekrar inşasına başlanılmıştı. Projede imar planlarına uygun ilerlediklerini ve tüm izin belgelerini aldıklarını söyleyen Kat Gayrimenkul Genel Müdürü Haydar Özel, “Ataköy sahilde sıkıntılı günler oldu ve Sea Pearl projesi de bu sürece dahil oldu. Ancak hukuki açıdan bir sorunumuz kalmadı. Mühür kaldırıldı ve proje ilk gün planlandığı şekli ile devam ediyor” dedi.


320 BİN METREKARE SATILACAK

Sea Pearl projesi hakkında bilgi veren Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, ilk etapta 132 bin 955, ikinci etapta 187 bin 500 metrekare olmak üzere 320 bin 455 metrekare satılabilir alanları olduğunu söyledi.  Arsa için KDV dahil 1 milyar 100 milyon dolar ödeme yapıldığını belirten Kuzu, “İlk etapta 20 katlı 4 blok yer alacak. 631 ünitenin büyüklükleri 88 ile 398 metrekare arasında değişecek. İkinci etapta ise 750 daire ve 200 odalı bir otel inşa edilecek” dedi. İlk etabı Temmuz 2017’de tamamlayacaklarını belirten Kuzu, birinci etaptan 1.1 milyar dolar, ikinci etaptan 1.6 milyar dolar olmak üzere toplam 2.7 milyar dolar gelir beklediklerini dile getirdi. 


METREKARESİ 7 BİN 200 DOLAR

Özen Kuzu, projedeki dairelerin ortalama metrekare satış fiyatının 7 bin 200 dolar olduğunu ifade etti. Dubai ve Fransa’da katıldıkları fuarlarda ön talep topladıklarını belirten Kuzu, projedeki dairelerin yüzde 10-15’ini yabancılara satmayı planladıklarını kaydetti. Se Pearl’de her blokta 150-200 metrekare spor alanları planladıklarını söyleyen Kuzu, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, biyolojik gölet, seyir terası ve barok tarzı peyzaj alanlarına yer vereceklerini dile getirdi.


SAHİL DÜZENLENECEK

ATAKÖY sahilde yapılan projede sahilin kamunun kullanımına açık olacağını belirten Özen Kuzu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’nin sahil şeridi projesi üzerine çalıştığını söyledi. Kuzu’nun verdiği bilgiye göre çalışma sonrası sahilde inşaat yapan firmalara büyüklükleri oranında yer belirlenip, bu alanları düzenlemesi istenecek.


ATAKÖY’DE NELER OLDU?

564 ada 181 parselde inşasına devam edilen Sea Pearl projesinde inşaat çalışmaları Eylül 2014’de mahkeme kararıyla durduruldu. Bakırköy Belediyesi de inşaatı mühürledi. 30 Ekim 2014’de ise mahkeme kararı ile inşaat çalışmaları tekrar başladı. 


Hürriyet