Şefik Dizdar Hizmet Binası açıldı!

Şefik Dizdar Hizmet Binası açıldı!Safranbolu'da Kültür ve Turizm Vakfı tarafından restore edilen tarihi bina açıldı. Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı tarafından "Şefik Yılmaz Dizdar" hizmet binası olarak kullanılacak binanın açılışına Karabük Valisi Orhan Alimoğlu da katıldıKarabük’ün Safranbolu ilçesinde Kültür ve Turizm Vakfı tarafından restore edilen tarihi bina açıldı.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı tarafından "Şefik Yılmaz Dizdar" hizmet binası olarak kullanılacak binanın açılışına Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulancak, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolulu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ile davetliler katıldı.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, vakfın Safranbolu’ya birçok hizmeti olduğunu söyleyerek, “Uzun yıllar önce yapılmış olan ve bakımsızlıktan tarihten silinmek üzere olan bir yapıyı vakfımız aslına uygun olarak restore ettirdi. Yapılan yenilemenin ardından Safranbolu’da bir tarih daha ayağa kaldırılmış oldu. Bu binanın yapılmasında emeği geçe herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar ise kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, “ Vakfın kendisine ait bir mekanı yoktu. Sürekli oturacağımız, toplanacağımız bir mekana ihtiyacımız vardı. Bunu temin etmek için şehrin merkezinde böyle bir tarihi yapıyı bulunca hemen teşebbüs ettik. Yıkılmak üzere olan bir bina haline gelmişti. İhtiyaçlarımızı giderecek mekanlara sahip olduk. Burada kültürel ve turistik amaçlı faaliyetlerimizin büyük bir kısmını yapabileceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Şefik Dizdar, vakıf binasının açılış kurdelesini kesti.Hürriyet