Seha-Fuzul-Alzamil-Adese Ortaklığı Hoşdere'de konut yapacak!

Seha-Fuzul-Alzamil-Adese Ortaklığı Hoşdere'de konut yapacak!İttifak Holding’in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı’nın da aralarında bulunduğu ortak girişim, Başakşehir Belediyesi’nin düzenlediği ihaleyi kazandı.


Başakşehir Hoşdere Mahallesi’nde 115 bin metrekare alan üzerinde bulunan 1401 Ada 20 Parsel, 1408 Ada 3 Parsel, 1409 Ada 1 ve 4 Parsel sayılı taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılması işine ait Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihalede; Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı.


Seha Yapı’nın İstanbul’da inşa edeceği ilk konut projesi olma özelliğini taşıyan projenin detayları önümüzdeki aylarda netleşecek. 375 milyon 120 bin TL bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila, “Yaklaşık 115 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin ihalesini Fuzul Grup ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile birlikte kurduğumuz ortak girişim ile kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz konusu arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz. İhalenin tüm taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. Bu haber Vatan Gazetesi'nde şöyle yer aldı:Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihaleyi; Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı.


Başakşehir Hoşdere Mahallesi’nde 115 bin metrekare alan üzerinde bulunan 1401 Ada 20 Parsel, 1408 Ada 3 Parsel, 1409 Ada 1 ve 4 Parsel sayılı taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılması işine ait Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihalede; Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı.


İhalenin bedeli 375 milyon 200 bin lira


Seha Yapı’nın İstanbul’da inşa edeceği ilk konut projesi olma özelliğini taşıyan projenin detayları önümüzdeki aylarda netleşecek. 375 milyon 120 bin TL bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO’su Tahir Atila, “Yaklaşık 115 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin ihalesini Fuzul Grup ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile birlikte kurduğumuz ortak girişim ile kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz konusu arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz. İhalenin tüm taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.


VatanHaber Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve hasılat paylaşımı yöntemiyle satılan arsa ihalesini Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişim kazandı. 375 milyon 120 bin Tl bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Tahir Atila, "Söz konusu arazide ortak girişimimizle bitlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz" dedi. 


BugünHaber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


BELEDİYE DÜZENLEDİ 

İttifak Holding'in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı'nın da aralarında bulunduğu ortak girişim ihale kazandı. İhale, Başakşehir Hoşdere Mahallesinde bulunan taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılması için yapıldı. Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihalede; Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı. 


İLK PROJE OLACAK 

Seha Yapı'nın İstanbul'da inşa edeceği ilk konut projesi olma özelliğini taşıyan projenin detayları önümüzdeki aylarda netleşecek. 375 milyon 120 bin lira bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Tahir Atila, "Yaklaşık 115 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin ihalesini Fuzul Grup ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile birlikte kurduğumuz ortak girişim kazandı. Arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz" dedi. 


Posta
Haber Anadolu'da Bugün Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


İttifak Holding'in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı'nın da aralarında bulunduğu ortak girişim, Başakşehir Belediyesinir düzenlediği ihaleyi kazandı. Başakşehir Hoşdere Mahallesi'nde 115 bin metrekare alan üzerinde bulunan bin 401 ada 20 parsel, bin 408 ada 3 parsel, bin 409 ada bir ve 4 parsel sayılı taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılması işine ait Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ihalede Seha Yapı, Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı. 375 milyon 120 bin TL bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Tahir Atila, "Yaklaşık 115 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin ihalesini Fuzul Grup ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile birlikte kurduğumuz ortak girişim ile kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz konusu arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve iş yerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz. İhalenin tüm taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 


Anadolu'da Bugün


Haber Yeni Yüzyıl gazetesinde şöyle yer aldı:


Hoşdere'deki arazi Seha Yapı'nın

Başakşehir Hoşdere Mahallesi'nde bulunan arazi ihalesini Seha Yapı'nın da içinde bulunduğu ortak girişim kazandı. 115 bin metrekarelik arazi için 375 milyon 102 bin lira ödenecek 

BAŞAKŞEHİR Belediyesi, Hoşdere Mahallesi'nde 115 bin metrekare alan üzerinde bulunan 1401 Ada 20 Parsel, 1408 Ada 3 Parsel, 1409 Ada 1 ve 4 Parsel sayılı taşınmazların arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satılmasına ilişkin ihale düzenledi. İhaleyi İttifak Holding'in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı'yla birlikte; Fuzul Grup, Alzamil Gayrimenkul ve Adese tarafından oluşturulan ortak girişimin sunduğu teklif kazandı. 

Seha Yapı'nın istanbul'da inşa edeceği ilk konut çalışması olma özelliğini taşıyan projenin detayları ise önümüzdeki aylarda netleşecek. 

375 milyon 120 bin TL bedelle kazanılan ihaleye ilişkin açıklama yapan İttifak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Tahir Atila, "Yaklaşık 115 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek projenin ihalesini Fuzul Grup ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile birlikte kurduğumuz ortak girişim ile kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Söz konusu arazide ortak girişimimizle birlikte konut ve işyerlerinden oluşan büyük bir proje hayata geçireceğiz. İhalenin tüm taraflar için hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi. 

Yeni YüzyılHaber Dünya Gazetesi'nde şöyle yer aldı:

İttifak Holding'in inşaat sektöründe faaliyet gösteren markası Seha Yapı'nın da aralarında bulunduğu ortak girişim, Başakşehir Belediyesi'nin düzenlediği ihaleyi kazandı. 

Başakşehir Hoşdere Mahallesi'nde 115 bin metrekare alan, arsa satışı karşılığı hasılat paylaşımı yöntemi ile satıldı. 375 milyon 120 bin TL bedelle kazanan Seha Yapı'nın İstanbul'da inşa edeceği ilk konut projesi olma özelliğini taşıyor. 


Dünya


Haber Fuzul Yapı PR ajansı tarafından şu şekilde yayınlandı;


23 yıllık sektör tecrübesi ile bugüne kadar 4 bin konut üretmiş ve özellikle Başakşehir’deki marka projeleri ile adından söz ettiren Fuzul Grup hız kesmeden bölgeye yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Fuzul Yapı’nın da içinde bulunduğu ortak girişim, Başakşehir merkezde bulunan ve 115 bin metrekarelik bir alan için düzenlenen ihaleyi kazandı. 1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ile kazanılan ihaledeki arsada, ticari ünitelerin de dahil olduğu yeni ve büyük bir karma proje gerçekleştirecek olan Fuzul Yapı’nın projeyi 2018 yılı içinde bitirmesi ön görülüyor.


Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal kazandıkları ihale hakkında, “Bu Başakşehir’de projesini yapacağımız en büyük arsa ve bugüne kadar inşa ettiğimiz en büyük proje olacak. 1500 adet konut ve ticari ünitelerin de yer alacağı karma bir proje olmasını planlıyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz tüm deneyim ve uzmanlığımızı bir kez daha bu proje ile gündeme getireceğiz” dedi.

 

Karma Proje Yapmayı Planlıyoruz 

Akbal, “İhaleyi çok yakın bir zamanda kazanmış olmamıza rağmen hızlıca çalışmalarımıza başladık. Bu projenin Başakşehir’e artı değer katması ve bölgenin gelişimine katkı sağlaması en büyük amacımız. Proje geliştirici ortak olarak böyle bir misyon üstlendiğimiz için titizlikle hazırlanıyoruz. Şu aşamada hayata geçirilecek proje için dört ayrı firma tarafından mimari konsept proje hazırlanıyor. En beğenilen projeyi hayata geçireceğiz. Karma projemizde, doğu oryantalizmini modern mimari ile harmanlayacağımız inceliklerin de olmasını hedefliyoruz. Başakşehir için gibi her zamanki gibi en iyisini yapmayı istiyoruz” diyerek projeye verdikleri önemi belirtiyor. 


Haber Sabah Gazetesi'ndeşöyle yer aldı;


Bugüne kadar 4 bin konut üreten Fuzul Grup, yeni yatırımlar için kolları sıvadı. Fuzul Yapı'nın da içinde bulunduğu ortak girişim, Başakşehir merkezde bulunan ve 115 bin metrekarelik bir alan için düzenlenen ihaleyi kazandı. 1 milyar 42 milyon TL ciro bedeli ile kazanılan ihaledeki arsada, ticari ünitelerin de dahil olduğu yeni ve büyük bir karma proje gerçekleştirecek olan şirket, projeyi 2018 yılı içinde bitirmeyi planlıyor. Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, "Bu Başakşehir'de projesini yapacağımız en büyük arsa ve bugüne kadar inşa ettiğimiz en büyük proje olacak. Bin 500 adet konut ve ticari ünitelerin de yer alacağı karma bir proje olmasını planlıyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz tüm deneyim ve uzmanlığımızı bir kez daha bu proje ile gündeme getireceğiz" dedi. Akbal, "İhaleyi çok yakın bir zamanda kazanmış olmamıza rağmen hızlıca çalışmalarımıza başladık. Proje için dört ayrı firma tarafından mimari konsept proje hazırlanıyor. En beğenilen projeyi hayata geçireceğiz" şeklinde konuştu. 


Sabah


Haber Hürriyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


MERKEZ üssü olarak İstanbul Başakşehir’i seçen Fuzul Yapı, yeni proje için kolları sıvadı. 18 yılı aşkın süredir Başakşehir’de konut ürettiklerini söyleyen Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, özellikle muhafazakâr kesimin tercih ettiği bölgenin hızlı bir gelişim süreci yaşadığını söyledi. Akbal, 2000-2002 yıllarında bölgede 130 metrekarelik evleri 70 bin liraya sattıklarını, bugün aynı büyüklükte evlerin fiyatlarının 700 bin liradan başladığını ifade etti. Bölgenin geleceğine güvendiklerini ve bu nedenle arsa alımları yaptıklarını söyleyen Akbal, “Buranın kemik bir kitlesi var. Bizden 15 yıl önce ev alan şimdi çocuklarına yine bizden ev alıyor” dedi.


1500 YENİ KONUT

Eyüp Akbal, Başakşehir Belediyesi’nin hasılat paylaşımı modeliyle yaptığı ihaleyi kazandıklarını ve 116 bin metrekarelik arsada proje çalışmalarına başladıklarını söyledi. 13 Kasım’daki ihalede proje satış geliri olarak 1 milyar 50 milyon lira bedel teklif ettiklerini belirten Akbal, “Başakşehir Belediyesi’nin payı 375 milyon lira olarak belirlendi. Fuzul Yapı, İttifak Holding ve Suudi Arabistan merkezli Alzamil Gayrimenkul ile konsorsiyum yapıldı. Pilot şirket biz olacağız” dedi. 4 parselden oluşan arazide konut ve ticari birim planladıklarını belirten Akbal, inşaat çalışmalarına 2016’nın ilk yarısında başlayacaklarını dile getirdi. Akbal, “Yaklaşık 1500 konutluk bir kasaba kuracağız. Anadolu’da bir ilçe nüfusu kadar kişi bu projede olacak. Evlerin metrekare satış fiyatı 4 bin 500 liradan az olmaz” dedi. Projelerinin bölgede yapılacak büyük şehir parkına komşu olacağını belirten Akbal, Başakşehir’in 3. köprü yolu, Sağlık Kent ve metro gibi önemli aksların merkezinde bulunması nedeniyle gelişimini sürdüreceğini ifade etti.


90 ARTI 1’DE GOL

Başakşehir’de 4 bin konut teslim ettiklerini belirten Akbal, “ Bölgede Vakiyaka ve Olimpa Park Plus projelerinde inşaat sürüyor. Vadiyaka’da evleri Haziran 2017’de, Olimpa Park Plus’ta ise nisan ayında teslim edeceğiz” dedi. Bölgede arsa stokları olduğunu belirten Akbal, 10 yıl boyunca her yıl 1.5 yılda bir proje hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi. Merter ve Esenyurt ile de ilgilendiğini ifade eden Akbal şunları söyledi: “Kentsel dönüşüm sürecini de takip ediyoruz. Eğer bize kemiksiz yani sorunsuz dönüşüm alanı getirirlerse bu işe gireriz. Yoksa yıllarca aynı bölge ile uğraşıp, sonra 90 artı 1’de gol yemekle bu iş olmaz. Vatandaşla anlaşmak müteahhittin işi olmamalı. Yeni dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı süreci hızlandıracak çözümler geliştirmeli.”


Yabancı ortak

1 Kasım seçimleri öncesi yabancı yatırımcıların tedirgin olduğunu, bugün ise o yatırımcıların harekete geçtiğini belirten Eyüp Akbal, “4 Kasım’da İstanbul’da yapılan emlak fuarında 178 yabancı yatırımcı grup ile görüşme yaptık. Sonra Katar’daki emlak fuara gittik. Bireysel konut satışından çok işbirliği üzerine görüştük. Katar’ın en büyük yatırımcılarından biri ile ortak altyapı projeleri hayata geçirmek için anlaştık” dedi.


Hürriyet Haber Yeni Akit Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...İNŞAAT sektörünün önde gelen isimlerinden Eyüp Akbal, sektörün 2016 yılında yaşayacağı gelişmeleri şu sözlerle anlattı: "Artık siyaset değil, ticaret konuşacağımız bir döneme şrdik. Sektörden ekmek kazanan herkes'Biz gerekeni yaptık, şimdi sıra hükümette' mesajı veriyor. Yerli ve yabancı yatın maların da hızla hareketegeçeceği bir dönemdeyiz. Türkiye'nin ekonomideki yükseliş trend i hız kazanarak devam edecektir. Bizler de yatırımlarımıza ara vermeden devam edeceğiz." 


Fuzul Grup, 2015'te başladığı ve yarısını dört ay gibi kısa sürede sattığı Vadi Yaka projesinin tam karşısında milyar TL'lik yeni bir projeye başlıyor 


İSTANBUL yıldır Başakşehir merkezli geliştirdiği projeleri ile üç binin üzerinde vatandaşı ev sahibi yapan Fuzul Grup, 2016 yılına hızlı girdi. 4 ay önce lansmana çıktığı Vadi Yaka projesinin yarısını satan grup, ortaklanyla birlikte bu yıl, Vadi Yaka'nın tam karşısındaki alanda 1 milyar liralık dev projeye imza atacak. 


Uzun süren araştırmalar sonucu büyümek için tercihini yeniden Başakşehir'den yana kullanan Fuzul Grubun Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fuzul Ev Genel Müdürü Eyüp Akbal, 2016 yılı planlarını Yeni Akit ile paylaştı. 


ÜRETİM ODAKLI DURUŞ 

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin gayrimenkul sektöründe 'bekle-gör' sürecinin yaşanmasına neden olduğunu ifade eden Akbal, buna rağmen TOKİ, Emlak Konut GYO ve Fuzul'un da aralarında bulunduğu sektörün önde gelen firmalarının üretim odaklı çalışmalannın devam ettiğini belirtti. Seçim maratonundan tek parti hükümetinin çıkmasıyla güven ve istikrarla 2015 yılının inşaat sektörü için kayıp yıl olmaktan son anda kurtulduğunu söyleyen Akbal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Fuzul Grup bünyesinde hizmet veren şirketlerimizden bir kısmı inşaat alanında faaliyet gösteriyor. Fuzulev korıseptimizle vatandaşları istediği yerden bütçelerine göre faizsiz, vade farksız ev sahibi yapıyoruz. Küçük birikimleriyle faiz ödemeden ev sahibi olmayı hayal edenler Fuzul Evin sunduğu seçeneklerle ayda bin liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olabiliyor. Temeli yardımlaşmaya dayanan ve ev almak için bir araya gelerek grup oluşturan kişilerin faizsiz, vade farksız ev sahibi olmasını sağlayan sistemle ilgili merak edilenleri cevaplandırmak için günde üç binin üzerinde telefon alıyoruz." 


VADİYAKA PROJESİ 

Başakşehir odaklı üretilen projelerle de dikkatleri üzerlerine çektiklerini hatırlatan Fuzul Grubun Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Fuzul Ev Genel Müdürü Eyüp Akbal, bugüne kadar üç binin üzerinde aileyi ev sahibi yaptıklannı söyledi. Akbal, son olarak eylül ayında yine Başakşehir'in merkezinde Vadiyaka projesinin lansmanını gerçekleştirdiklerini vurguladı ve "Mega projelerin kesişme noktasında yer alan Vadiyaka 18 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. 2+1,3+1 ve geniş aileler için 4+1 daire seçenekleriyle satışa çıkan 361 konutun yansı kısa sürede sahiplerini buldu. Ocak ayı sonunda da Vadi Yaka Cadde'deyer alan 50 ticari ünitenin satış ihalesini gerçekleştireceğiz. Primlenme oranları yüzde 100'ü buluyor" dedi. 


1 MİLYAR TL'LİK PROJE 

15 bin metrekarelik arazi için Başakşehir Belediyesi'nin düzenlediği ihaleyi Seha Yapı ve Suudi Arabistan merkezli Al-Zamil Gayrimenkul ile oluşturulan konsorsiyumla 1 milyar 42 milyon lira ciro bedeli karşılığında kazandıklannı belirten Akbal, bu konudaki sözlerin işöyle devam ettirdi: "Başakşehir'in en büyük yaşam alanlanndan biri daha hayat bulacak. Karma yapıda planlanan 1500 konutluk projemizde çok sayıda da ticari ünite yer alacak. Ön talep süreciyle birlikte 2016 yılının ilk yarısında inşaat çalışmalarına başlamayı planlıyoruz. Aynca Körfez ülkelerinden gelen ortaklık tekliflerini de değerlendirme aşamasındayız."


Yeni Akit