Seyrantepe, Galatasaray'ı mali açıdan rahatlatacak!

Seyrantepe, Galatasaray'ı mali açıdan rahatlatacak! Seyrantepe, Galatasaray'ı mali açıdan rahatlatacak!

Mecidiyeköy"de yılda en fazla 20 milyon dolar gelir elde eden sarı kırmızılıların Seyrantepe"ye geçtiklerinde bu rakam en az 70 milyon dolar olacak. Böylece kulüp başkanı Adnan Polat ve milyonlarca G.Saraylı"nın rüyası gerçeğe dönüşecekMİLYONLARCA G.Saraylı"nın sabırsızlıkla hizmete girmesini beklediği Türk Telekom Arena, sarı kırmızılıları mali açıdan da ihya edecek. Ligin ikinci yarısında hizmete girmesi beklenen Seyrantepe"deki stat, G.Saray"a sağlayacağı katkıyla adeta œDarphanetepe olacak. Nasıl mı İşte yanıtı...

Rüya gerçek oluyor

G.Saray, maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadı"nda yılda ancak 20 milyon dolar kazanıyor. Bu konuda ezeli rakiplerinin gerisinde kalmak kulüp başkanı Adnan Polat"ı en çok üzen konuydu. Öyle ki, œFenerbahçe bize stat konusunda 7 yılda 210 milyon dolar fark attı sözleriyle hayıflanıyordu. Polat"ın ve birçok G.Saraylı"nın rüyasının gerçekleşmesine sayılı günler kaldı. Evet, G.Saray"ın sorunlarına çözüm olacak Türk Telekom Arena, sarı kırmızılıları mali açıdan bir hayli rahatlatacak. Ali Sami Yen Stadı ile Türk Telekom Arena"yı kıyaslayacak olursak fark kendiliğinden ortaya çıkıyor. Yalnızca kapasite ve konfor açısından değil, sağlayacağı kazanç bakımından da Ali Sami Yen"e yılda 3.5 kat fark atacak yeni stat. Seyrantepe"deki Türk Telekom Arena, G.Saray"ın kasasına kombine, loca ve bilet gelirleriyle birlikte tam 70 milyon dolar katkı sağlayacak. Üstelik bu rakam, yüzde 65 doluluk oranına göre hesaplandı. Bir de tamamen dolu olacağı düşünülürse, sarı kırmızılıların geliri daha da yükselmiş olacak.

15 günde 6900 kombine satıldı

TAM 1.5 yıl geçerli olacak kombinelerin satışına 15 gün önce başlandı. Hedeflenen rakam 25 bin. şžu ana kadar satılan ise 6900 adet. Hedeflenen rakama ulaşıldığında 1.5 yılda 25 milyon dolar gelir elde edilecek. Localar ise 3 yıllığına satıldı ve 44 milyon dolar elde edildi. G.Saray yıllık maç dışı gelirlerden kasasına 5 milyon dolar koyacak. Stadın içinde 27 adet büfe, iki tane de lüks restaurant olacak. Mecidiyeköy"deki GS Store çadır ana mağaza ise Seyrantepe"ye taşınacak.

Hürriyet/Ali Naci Küçük