Seyrantepe inşaatı ekim ayında bitiyor!

Seyrantepe inşaatı ekim ayında bitiyor! Seyrantepe inşaatı ekim ayında bitiyor!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Seyrantepe spor kompleksi inşaatının hızla sürdüğünü söyledi

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Spor kompleksini, öngörüldüğü gibi bu yıl ekim ayına kadar bitirmeye çalıştıklarını belirten Bayraktar, "Bundan kimsenin endişesi olmasın.

İşimizin başındayız, işimizi yapıyoruz." dedi. Bayraktar, Danıştay'ın bölgenin imar planı ile ilgili kararının, kaba inşaatı bitmiş, tefriş aşamasına gelmiş bir inşaatı durdurmayı gerektirmeyeceğini vurguladı. "Danıştay'ın içtihatları var. Buna göre bir inşaatın kabasının yüzde 70'inin bitmesinden sonra, eğer ruhsatlı olarak yapılıyorsa, planla ilgili bir değişiklik olsa bile, bu temel ruhsatını etkilemiyor." diyen Bayraktar, "Çünkü ruhsat ayrı bir idari işlemdir, plan ayrı bir idari işlemdir. Biz inşaatın kabasını bitirdik, bundan sonra tefrişat ve iç donanıma ilişkin imalatlar yapılacak. Bu aşamaya gelmiş, ruhsatlı kamu malı binasını ne yapabiliriz, bunu sormak lazım." şeklinde konuştu.

Stadyumun üstünün açılır kapanır yapılabilmesi için mevcut uygulamanın buna uygun olarak dizayn edildiğini anlatan Bayraktar, stadın açılmasından sonra, bir yıl içinde açılır-kapanır çatının yaptırılacağını belirterek, "Galatasaray bunu istiyor. Seyrantepe spor kompleksini, öngörüldüğü gibi bu yıl 10. ayda bitirmeye çalışıyoruz. Bu sürede Türk sporunun hizmetine verilecek. Bundan kimsenin endişesi olmasın. İşimizin başındayız, işimizi yapıyoruz.'' dedi.

TOKİ Başkanı Bayraktar, önemli gelir bekledikleri Ali Sami Yen'in arsasını çok yakın gelecekte ihaleye çıkaracaklarını belirtirken, önce 'arsa satışı'nı deneyeceklerini, yeterli teklif gelmezse, hasılat paylaşımı yöntemi ile tekrar satış yapacaklarını bildirdi. Bayraktar, arsa için 250 milyon lira ekspertiz değeri belirlendiğine işaret ederek, "Ama biz oradan daha fazla gelir bekliyoruz." dedi. Arsanın değeri konusunda 800 milyon-1 milyar lira gibi değerler ifade edildiğini hatırlatan Bayraktar, bunun ancak uygulama projesinin değeri olabileceğini, TOKİ'nin bu projeden alacağı gelirin ihale ile ortaya çıkacağını anlattı. TOKİ'ye verilecek değerin ekspertiz değerinin üzerinde olması gerektiğine dikkat çeken Bayraktar, "Eğer arsa satışından iyi teklif gelmezse, hasılat paylaşımı ihalesi yaparız. Biz buradan iyi gelir bekliyoruz.'' diye konuştu.
Zaman

Konuyla ilgili basında çıkan diğer haberler

Seyrantepe 10. ayda tamam

Erdoğan Bayraktar, Seyrantepe'de spor kompleksinin inşaatının sürdüğünü belirterek, şöyle konuştu: "Kimse endişe etmesin. Proje öngördüğümüz gibi bu yılın 10'uncu ayına kadar Türk sporunun hizmetine verilecek."
Takvim

pus