Sezen Aksu Teknik Yapı'ya tazminat davası açtı!

Sezen Aksu Teknik Yapı'ya tazminat davası açtı! Sezen Aksu Teknik Yapı'ya tazminat davası açtı!

Sezen Aksu bir şarkısının reklam için habersiz kullandıkları iddiasıyla  Teknik Yapı Holding A.Ş. ile Teknik Yapı ve Teknik Yapılar Sanayi  şirketine 55 bin TL'lik tazminat davası açtı. Sezen Aksu, bir eserini reklam için izinsiz kullandıkları iddiasıyla Teknik Yapı Holding A.Ş. ile Teknik Yapı ve Teknik Yapılar Sanayi şirketine dava açtı. 'Yeni ve Yeni Kalanlar' adlı eserinin izin alınmadan YouTube’da yayınlandığını öne süren sanatçı, 55 bin TL'lik tazminat davası açtı.

Posta'da yer alan habere göre, davada, Sezen Aksu’nun söz konusu eserin söz yazarı ve bestecisi olduğu bildirilerek, 'O eseri yaklaşık 5 yıl bir yapı projesinin reklamında kullanmış ve haksız kazanç elde etmeye çalışmışlardır. İzinsiz kullanım nedeniyle 45 bin TL maddi, 10 bin TL manevi tazminatın faiziyle tahsilini istiyoruz' denildi.

Davalı şirketinin avukatı ise, 'Yapılan konut projelerinin tanıtımı ve reklamı için Vega Reklam ve Bilgisayar Hizmetleri şirketi ile anlaşma yapılmıştır. Haksız bir kullanım varsa bile bunun sorumlusu Vega Reklam şirketidir. Haksız ve dayanaksız davanın reddini istiyoruz' şeklinde konuştu.